Další sporty

České týmy prošly do finále týmových sprintů. V nich se nedařilo

České týmy prošly do finále týmových sprintů. V nich se nedařilo
Česká běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová Zdroj: Profimedia

Oba české páry na mistrovství světa v Oberstdorfu prošly do finále týmových sprintů. Ale ani jednomu se nedařilo podle představ. Kateřina Razýmová s Kateřinou Janatovou dojely na osmém místě, stejně jako mužský pár Michal Novák a Luděk Šeller.

Češi postoupili do finále ze své semifinálové rozjížďky naprosto v pohodě z druhého místa. Mezi finálovou desítkou to už ale tak skvělé nebylo.

Novák s Šellerem ztráceli v podstatě už od úvodu a nedokázali se propracovat dopředu. Nakonec dojeli na osmém místě se ztrátou 25 sekund. Zlato poletí do Norska a to především díky skvělému závěrečnému úseku Klaeba, který dokázal stáhnout náskok Bolšunova z předešlého úseku.

Ruští závodníci nakonec dojeli na třetím místě. Mezi ně a Nory se nakonec vmáčkli ještě závodníci Finska.

"Na semifinále jsme měli úplně fantastické lyže, které nám pomohly udržet se ve sjezdech na předních příčkách a dařilo se nám i zachytávat nástupy, které jsme měli pod kontrolou. Nechtěl jsem šetřit síly, protože jsme věděli, že postoupit bude náročné, ale je pravda, že mi semifinále vzalo víc sil, než jsem chtěl," prozradil po závodě Šeller.

Související obsah

"Ve finále mi začaly docházet síly už od mého druhého úseku. Semifinále mi vzalo hodně energie, navíc jsme ve srovnání s většinou soupeřů měli o půl hodiny kratší regeneraci, protože jsme jeli až druhé semifinále. A na trati se také nedalo příliš sil ušetřit, protože sníh byl měkký a moc nejel. Když za to pak vepředu vzali, snažil jsem se jich udržet, ale nešlo to a odpadl jsem," pokračoval v hodnocení.

"Sice jsme s Michalem pomýšleli i na nejlepší pětku, především jsme ale chtěli postoupit do finále, což se povedlo, a tak jsme s 8. místem spokojení," dodal na závěr Šeller.

Češky postoupily ze semifinále až díky času a neočekával se od nich útok na medaile. Nicméně zpočátku se se Razýmová držela ve vedoucí skupince, ale v závěru prvního okruhu upadla a hned měla velkou ztrátu.

Šestisekundovou ztrátu už se jí ani Janatové stáhnout nepodařilo a naopak rozestup se stále zvětšoval. Nakonec skončily se ztrátou téměř půl minuty na osmém místě.

Související obsah

Titul mistryň světa získaly díky skvělému finiši Švédky ve složení Maja Dahlqvistová a Jonna Sundlingová. O necelou vtečinku zdolaly Švýcarky a třetí dojely Slovinky.

"Semifinále jsem bohužel pokazila. Chtěla jsem objet soupeřky zprava, ale nešlo to, tak jsem se zařadila a Američanka mi tam šlápla na lyži. Navíc jsem dvakrát píchla holí do prázdna. Měly jsme to trochu štěstí, že se nám podařilo postoupit. Jinak jsem z našeho výkonu v semifinále měla dobrý pocit," popisovala Janatová.

"Když Kačka spadla a jela jsem svůj první úsek, nechtěla jsem to úplně narvat. V tu chvíli jsem věděla, že máme ještě dost času a přepálené tempo by se nám mohlo vymstít. Ale bohužel už se tam pak nešlo dotáhnout. Tím, že jsme nebyly v kontaktu, tak se nám jelo hůř a těžko. Osmé místo sice není špatné, ale myslím, že máme na lepší výsledek a vím, že jsem mohla jet líp," doplnila.

Mistr světa ze skiatlonu a bronzový z dnešního sprintu Rus Alexandr Bolšunov v lednu přetáhl soupeře hůlkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události