Tenis

Djokovič vyrovnal Federera! Na zlomení rekordu si počká týden

Djokovič vyrovnal Federera! Na zlomení rekordu si počká týden
Novak Djokovič (vlevo) a Roger Federer (vpravo) Zdroj: Profimedia

Novak Djokovič šlape na paty Rogeru Federerovi. První březnový den vyrovnal Švýcarův rekord doby na postu světové jedničky a už teď je jisté, že bude tenisové scéně kralovat déle.

310 týdnů, přesně tak dlouho Roger Federer držel post světové jedničky. Jeho rekord nyní vyrovnal nejlepší tenista světa Novak Djokovič. Ten se na vrcholu žebříčku ocitl celkem pětkrát. Naposledy žezlo převzal od Rafaela Nadala v únoru 2020.


 

Srb si navíc výhrou na Australian Open zajistil pozici čislo jedna i na další měsíce, a tak je jen otázka času, kdy rekord překoná. K tomu oficiálně dojde 8. března.
 

Djokovič získal 18. Grand Slam v kariéře poražením Daniila Medveděva ve finále Austrálie Open:
Po pokoření historického rekordu se Djokovič chce soustředit na další milníky. "Dosažení mety nejdéle vládnoucí světové jedničky bude pro mě úleva, protože pak se budu moci soustředit jen na grandslamy," uvedl Srb po posledním triumfu. Nyní už totiž nebude muset hrát všechny turnaje a svou pozornost upře jen na ty největší.


Na kontě má nyní 18 Grand Slamů, tedy o dva méně, než je sdílený rekord Rafaela Nadala a zmíněného Rogera Federera.

Související obsah

33letý tenista poráží aktuální světovou pětku i v bilanci vzájmených zápasů. Dle ATP se spolu na dvorci střeli už 50krát. 23krát odešel vítězně Federer a 27krát pak Djokovič. Naposledy tomu bylo na loňském Australian Open, kdy Srbovi stačily tři sety.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události