Basketbal

Nymburk do skupiny Ligy mistrů vstoupil výhrou, zdolal Bamberg

Nymburk vstoupil do osmifinálové skupiny basketbalové Ligy mistrů vítězně. Český celek si poradil s německým Bambergem, i když hosté v závěru mocně dotahovali.

Nymburk dostal na úvod osmifinálové skupiny Ligy mistrů Bamberg, tedy celek, se kterým se ve stejné soutěži utkal i v předchozích dvou ročnících.

Loni vyhráli dvakrát Češi, předloni naopak obě výhry zapsali basketbalisté Bambergu. S vyrovnanou bilancí vzájemných zápasů s poslední doby šli do úterního utkání s velkou výhodou Nymburští. Domácí utkání totiž hráli přímo v Nymburku, loni hráli Ligu mistrů kvůli nevyhovující hale v Praze.

Domácí vedli od prvních minut po celé utkání a v závěrečné části dokonce navýšili své vedení na rozdíl šestnácti bodů. Hosté ale ještě zabrali a dokázali snížit na 81:84. Jediný český zástupce v soutěži ale zvládl napínavou koncovku a vyhrál o čtyři body 91:87.

Oporami Nymburku byli především zahraniční hráči. Belgičan Obasohan a Američan Prewitt nastříleli 21 bodů. Nejlepším Čechem v zápase byl Vojtěch Hruban s 12 body.

Související obsah

V příštím kole se Nymburk utká s italským celkem Sassari. Čtvrtým členem skupiny L je ještě španělská Zaragoza.

Nymburk postoupil ze základní skupiny, přestože poslední zápas nezvládl:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události