Favorité ve Francii nezaváhali. Lille se nadále drží v čele

Francouzská Ligue 1 má na programu kompletní 28. kolo. Vedoucí trojice nezaváhala a tak se na čele nic nezměnilo. Zvítězilo Lille, PSG i Lyon.

Vedoucí Lille se hodně trápilo s Marseille a o svém vítězství rozhodlo až v úplném závěru zápasu. Nejprve v 90. minutě skóroval Jonathan David, který dorazil střelu Ikoného. O dvě minuty později dal konečnou podobu výsledku tentýž hráč.

V první velké šanci sice zklamal, ale odražený míč mu vrátil opět Ikoné a podruhé už se David nemýlil.

PSG uspělo na hřišti Bordeax 1:0 díky brance už z 20. minuty. Pablo Sarabia napřáhl levačkou a křižnou střelou poslal pařížský celek do vedení. Domácí sice svůj výkon zlepšili a měli dvě velké šance, ale v nastavení se vytasil s vynikajícím zákrokem Navas.

Lyon v zápase s Rennes byl po celou dobu zápasu lepší a postupně zvyšoval svůj tlak. Nakonec dokázal rozhodnout v 74. minutě, kdy se prosadil Houssem Aouar, který dostal perfektní přihrávku od Depaye. Náskok už domácí udrželi.

Nepřekvapil poslední Dijon, který padl 1:3 na hřišti Brestu. O pohárové příčky bojují stále Méty, i když padly doma s Angers 0:1. Mimo Dijon prohrál u další zachra%nující se celek - Nimes. Ten prohrál v Nice 1:2.

Gólová přestřelka byla k vidění v Saint-Étienne, které doma padlo s Lens. To se po vítězství 3:2 a zaváhání Mét dostalo na páté místo. Za hosty rozhodl ve třetí minutě nastavení da Costa.

Připomeňte si vítězství PSG nad Nimes:

Vybrané zápasy Ligue 1 můžete sledovat na stanicích Nova Sport a Voyo:

Středeční výsledky Ligue 1:

Brest - Dijon 3:1 (3:1)
Branky: 17. Honorat, 27. Mounié, 40. Cardona – 29. Assalé.

Lyon - Rennes 1:0 (0:0)
Branka: 74. Aouar.

Méty - Angers 0:1 (0:1)
Branka: 44. Fulgini (pen.).

Nice - Nimes 2:1 (1:0)
Branky: 4. Gouiri, 75. Claude-Maurice – 50. Landre.

St. Etienne - Lens 2:3 (1:2)
Branky: 40. Moukoudi, 90+5. Bouanga (pen.) – 20. Sotoca (pen.), 24. Kalimuendo, 90+3. da Costa.

Nantes - Reims 1:2 (1:1)
Branky: 14. Simon – 39. Konan, 89. Abdulhamíd.

Štrasburk - Monako 1:0 (0:0)
Branka: 90+1. Guilbert.

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.