Barcelona zvládla pohárovou odvetu a je ve finále! Vaclík Seville nepomohl

Fotbalisté Barcelony postoupili do finále španělského poháru, i když v prvním zápase prohráli 0:2. Odvetu se Sevillou zvládli v poměru 3:0 a nic na tom nezměnil ani český brankář Tomáš Vaclík.

Katalánský velkoklub začal mazat manko už z kraje zápasu. Ve 12. minutě se na třetí pokus prosadil Ousmane Dembélé. To bylo ale v prvním poločase vše.

Ve druhé půli byli domácí stále lepším týmem a mohli zvýšit na 2:0. Jenže po Albově střele zachránilo Vaclíka břevno. Hosté tak mohlo o svém postupu rozhodnout o pár minut později. Jenže pokutový kop neproměnil Ocampos.

Barcelona i nadále tlačila, ale už to vypadalo, že to nezvládne. Nic na tom neměla změnit ani druhá žlutá, a tedy červená karta, ve druhé minutě nastavení pro Fernanda.

Jenže Katalánci se dokázali prosadit v poslední nastavené minutě. Hlavou se proti Vaclíkovi prosadil Gerard Piqué. Obrat Barcelona dokonala v prodloužení. Ve 105. minutě si na centr za obranu naskočil Martin Braithwaithe, který sice trefil Vaclíka, ale ten nedokázal udržet míč před brankovou čarou.

Do finále Copa del Rey se tak podívá Barcelona. Ve druhém semifinále proti sobě naskočí Bilbao a Levante. První zápas skončil 1:1.