Barcelona byla na kolenou! Na poslední chvíli ale vybojovala postup

Hned osm gólů nabídlo čtvrtfinále španělského poháru Copa del Rey mezi Granadou a Barcelonou! Hosté ještě dvě minuty před koncem prohrávali o dvě branky, nakonec ale srovnali a v prodloužení dokonali obrat.

Granda se dostala do vedení po půl hodině hry. Na malé vápno dostal přihrávku Kenedy, který neměl se zakončením problém. Dvě minuty po změně stran bylo pro domácí ještě veseleji. Od poloviny hřiště šel sám Roberto Soldado a svůj únik zakončil gólem.

Už to vypadalo, že si domácí připíší cenný skalp. Jenže komplikace přišli ve chvíli, kdy se v 85. minutě nechal vyloučit trenér Diego Martínez a Barcelonu to nakoplo.

Dembélé nejprve napálil spojnici, ale v 88. minutě už se Katalánci radovali ze snížení. Antoine Griezmann zakončoval ve skluzu na zadní tyči, trefil tyč, od ní se odrazil do brankáře a následně i za brankovou čáru.

K vyrovnání měl blízko v 90. minutě Messi, ale trefil pouze tyč. Srovnat stav se tak podařilo až o dvě minuty později Jordi Albovi. Ten hlavičkou z bezprostřední blízkosti nedal Escandellovi šanci.

Šlo se tak do prodloužení. Po sto minutách hry poslal Alba centr na hlavu nabíhajícího Griezmanna, který poprvé poslal Barcu do vedení. Jenže Granada opět srovnala po proměněném kopu Fede Vica.

Rozhodující branka přišla ve 108. minutě. Messi vyslal střelu zpoza vápna, kterou nakonec dorazil Frenkie de Jong. Definitivní podobu výsledku dal svým druhým gólem Jordi Alba, jenž svou dělovkou málem protrhl síť.

Do semifinále Copa del Rey tak nakonec postupuje favorizovaná Barcelona po vítězství 5:3 v prodloužení. Ve druhém zápase porazilo Levante 1:0 Villarreal. Rozhodující branka Martího padla ve 121. minutě.

Výsledky čtvrtfinále Copa del Rey:

Levante UD - Villarreal CF 1:0 pr. (0:0)
Branky: 120+1. Martí.

Granada CF - FC Barcelona 3:5 pr. (1:0)
Branky: 33. Kenedy, 47. Soldado, 103. Vico (pen.) – 88. Griezmann, 90+2. Alba, 100. Griezmann, 108. F. de Jong, 113. Alba.