Ostatní sporty

Biatlonistka se opřela v Česku do servismanů, kritizovala dívčí kalendář

Biatlonistka se opřela v Česku do servismanů, kritizovala dívčí kalendář
Zdroj: Profimedia

Americká biatlonistka Susan Dunkleeová se ještě před startem Světového poháru v Novém Městě na Moravě pořádně rozohnila. Důvodem jsou vyvěšené kalendáře se spoře oděnými dívkami v buňkách servismanů.

Dvojnásobná medailistka z uplynulého mistrovství světa se pozastavuje nad schváleným programem Mezinárodní biatlonové unie (IBU), ve kterém podporuje rovnoprávnost mužů a žen.

Ale podobnými obrázky tomu rozhodně IBU rozhodně nepomáhá. O všem se rozpovídala na svém instagramovém účtu. "Kalendáře se spoře oděnými dívkami jsou k vidění u servisních týmů mnoha, možná dokonce většiny národů. Často je vyrábějí a distribuují přímo firmy, které vyrábějí vosky," napsala.

"Pokud chceme rovnost žen a mužů, začněme respektem," vyzývá 35letá závodnice. Podle ní jsou podobné obrázky viděny na všech závodech Světového poháru, nejde tak pouze o Nové Město.

"Když vidím takovéto fotografie cítím se nepohodlně a objektivizovaně. Vysílá to pro mě zprávu, že servisní kabina není místo, kde jsem vítána," doplnila rodačka z Vermontu.

Související obsah

V Novém Městě na Moravě se uskuteční dva díly Světového poháru a to od 4. do 14. března.

V Novém Městě se s kariérou bude loučit Ondřej Moravec, který v individuálním závodě na mistrovství světa dojel těsně za desítkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události