Biatlon

Křišťálový globus urvaly Švédky! Česká štafeta na domácí trati vyhořela

Křišťálový globus urvaly Švédky! Česká štafeta na domácí trati vyhořela
Zdroj: Profimedia

Českým biatlonistkám premiéra ve Vysočina aréně nevyšla. Ve štafetovém závodě jednoznačně neuspěly. V boji o křišťálový globus se svedla obrovská bitva, kterou nakonec ovládlo Švédsko.

Na první střelbu dojela Jessica Jislová jako dvanáctá a minula poslední ránu, kterou dokázala opravit až napotřetí a to stejné, akorát u prvního terče, zopakovala i ve stoje. Díky tomu Češky získaly ztrátu a předávaly až na dvacáté příčce.

Střelecký dojem napravila Eva Puskarčíková, která sice vleže jednou minula, ale stačil jí jeden extra náboj. Položku ve stoje pak zastřílela bleskově a čistě, ale běžecký výkon nebyl úplně nejlepší.

Markéta Davidová tak vyrážela s velkou ztrátou a měla před sebou cíl – vytáhnout Češky z hloubi pole poražených. To se jí povedlo. Po jednom dobíjení na ležce dojela na stojku 16. a i přes nutnost dvou rezervních nábojů ještě postavení vylepšila.

Jenže na posledním úseku Lucie Charvátová nenavázala na poslední výkony ze štafety a hned na první střelbě musela na dvě trestná kola.

Češky tak nakonec zajely jeden z nejhorších výsledků a cílem projely až na sedmnácté pozici.

Související obsah

Zdálo se, že Norsko v honbě za křišťálovým glóbem ze štafety udělalo velký krok na páté položce. Lienová nezaváhala a vyrazila suverénně na prvním místě, zatímco ostatní závodnice kupily chyby jak na běžeckém pásu.

Jenže na stojce musela Norka na trestné kolo a nabila tak ostrými pro Švédsko. Elvira Oebergová držela v závěrečné části závodu první místo do poslední střelby, kde musela dvakrát dobíjet a pustila před sebe Bělorusku.

Kručinkinaová tak měla v rukách osudy švédské a německé štafety. Oebergová bojovala jako lvice a těsně před cílem nastoupila a nakonec přeci jen vyjela reprezentaci Tří korunek celkový triumf v této diciplíně.

Související obsah

Za finišující dvojicí dojela na třetí příčce štafeta Francie, která měla dojezd do cíle klidný. Na trojici Norsko, USA a Itálie měla slušný náskok.

Vyjmenovaná trojice se o pozice v cíli výrazně poprala a nakonec se seřadila na dalších místech tak, jak je vypsána výše.

Výsledky štafety v Novém Městě na Moravě:

1. Švédsko 1:03:26.6 (0+6)

2. Bělorusko +1.2 (0+9)

3. Francie +27.8 (1+8)

4. Norsko +40.0 (1+10)

5. USA +40.1 (0+7)

6. Itálie +40.1 (0+10)

.

17. Česko +5:00.7 (5+16)

Z Češek byla podle očekávání nejlepší čerstvá mistryně světa Markéta Davidová. Co říkala po svém triumfu na MS?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události