Rittich vychytal další výhru, Zadinovy góly nestačily. Zastínil ho Nečas!

Český brankář David Rittich stál u dalšího triumfu svého Calgary, když vychytal triumf nad poslední Ottawou. Detroitu nestačily ani dva zásahy Filipa Zadiny.

Zadinova svými zásahy dvakeát dostal Red Wings do vedení, ale na 2:2 vyrovnal Martin Nečas, jenž poté asistoval i na pátý zásah Hurikánů, který definitivně pohřbil naděje Detroitu na bodový zisk.

New Jersey s Pavlem Zachou v první formaci jednoznačně prohrálo s Rangers. Demolici Devils řídil hattrickem Chris Kreider, asistenci si zapsal i Filip Chytil.

Odvetu zvládla Philadelphia. Letci v dalším derby o Pensylvánii přetlačili Pittsburgh a pomohl k tomu nahrávkou i Jakub Voráček.

Calgary si na Senátory vyšláplo pořádně zostra. Už ve třetí minutě skórovalo dvakrát a nakonec z toho byl vysoký triumf, který jistým výkonem podpořil i gólman Rittich.

Chicago dlouho sahalo po skalpu úřadujícího šampiona. Na obrat ale zavelel po přihrávce Jana Rutty Anthony Cirelli a Blesky nakonec slavily v prodloužení.

Aktuálně nejlepší tým NHL z Toronta prohrál na ledě Vancouveru 1:3, dvěma zásahy se blýskl Virtanen.

Nashvillu nepomohl k bodovému získi ani monutný finiš, naopak Montreal v závěru bod zachránil. S Winnipegem ale nakonec padl v prodloužení.

Výsledky NHL:

Carolina – Detroit 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky: 12. Svečnikov, 39. Nečas, 41. Staal, 43. Fast, 55. Niederreiter (Nečas) – 11. Zadina, 28. Zadina.

Pittsburgh – Philadelphia 3:4(3:1, 0:1, 0:2)
Branky: 3. Letang, 4. Friedman, 4. McCann – 12. Couturier (Voráček), 27. Giroux, 54. Laughton, 58. Giroux.

Montreal – Winnipeg 3:4 (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1) pr.
Branky: 30. Gallagher, 37. Toffoli, 59. Perry – 11. Stastny, 16. Perreault, 44. Stastny, 65. Dubois.

NY Islanders – Buffalo 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 11. Dobson, 17. Martin, 35. Beauvillier, 44. Eberle, 55. Martin – 24. Hall, 48. Ristolainen.

New Jersey – NY Rangers 1:6(1:0, 0:2, 0:4)
Branky: 8. Hughes – 29. Kreider, 34. Kreider, 41. Kreider (Chytil), 44. Bučněvič, 56. Smith, 59. Lafreniere.

Chicago – Tampa Bay 2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1) pr.
Branky: 28. Carpenter, 35. DeBrincat – 42. Cirelli (Rutta), 43. Stamkos, 65. Killorn.

Nashville – Florida 4:5 (0:2, 2:2, 2:1)
Branky: 33. Ekholm, 40. F. Forsberg, 53. Sissons, 59. Johansen – 7. Verhaeghe, 10. Marchment, 21. Huberdeau, 39. Ekblad, 50. Ekblad.

Dallas – Columbus 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)
Branky: 48. Heiskanen, 51. Robertson – 39. Jenner, 43. Bjorkstrand, 45. Robinson.

Calgary – Ottawa 7:3 (4:1, 1:0, 2:2)
Branky: 3. Ritchie, 3. Dubé, 12. Monahan, 20. Leivo, 28. Dubé, 42. Dubé, 48. Ryan – 6. Norris, 43. Anisimov, 46. Dzingel.

Vancouver – Toronto 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 3. Virtanen, 32. Virtanen, 48. Horvat – 18. Engvall

K tématu NHL

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.