šipky

Van Gerwen i Price po bitvách postoupili, mohou se utkat ve finále

Van Gerwen i Price po bitvách postoupili, mohou se utkat ve finále

Dva nejlepší šipkaři světa Gerwyn Price i Michael van Gerwen zvládli své čtvrtfinálové zápasy na UK Open, ale oba se na postup nadřeli. V semifinále je doplní James Wade a Luke Humphries, kteří rovněž vyhráli ve vyrovnaných zápasech.

První šli do akce James Wade a Simon Whitlock. Australský Čaroděj tradičně svého soupeře přestřílel na maximálních náhozech, jenže koncovka zápasu mu vůbec nevyšla. Whitlock vedl už 8:5, ale The Machine udržel v těsném čtrnáctém legu svůj servis a poté vyhrál i zbývající čtyři legy. Angličan nakonec svého soupeře překonal i v bodovém průměru, který skončil na čísle 98,32.

Poté svedl dramatický zápas i úřadující mistr světa a světová jednička Gerwyn Price. Velšana potrápil Jihoafričan Devon Petersen, který zápas dotáhl do rozhodujícího legu. Price využil výhody podání a zavřel na první šipku. Iceman trefil všech pět svých posledních doublů na první pokus a v zavírání se dostal na fantastických 58,82 %. Bodovým průměrem se dostal lehce nad stovku.

Další vyrovnaný zápas svedli Angličané Luke Humphries a Dave Chisnall. Mladší Humphries vedl už 6:3, ale Chizzy otočil na 9:7 a byl blízko postupu. Světová sedmička ale v závěru nedokázala svého soupeře dorazit a Humphries nakonec v rozhodujícím legu urval vítězství na svou stranu.

Související obsah

Poslední čtvrtfinále obstarali Krzysztof Ratajski a Michael van Gerwen. Polský Orel začal fantasticky dvěma legy zavřenými na jedenáct šipek, ale Nizozemec srovnal na 2:2. Důležitý moment přišel za stavu 6:6, když MvG získal výhodu brejku, a poté dokonce zvýšil i na 9:6. Ratajski ještě dokázal světové dvojce vzít jeden servis, ale sám poté minul střed na 8:9 a van Gerwen ukončil zápas zavřením 126. Ratajskému tak na výhru nestačil ani průměr 104,14, Michael van Gerwen svůj průměr dostal také nad stovku, konkrétně na 102,82 bodů.

Následný los poté určil, že v semifinále se utká James Wade s Gerwynem Pricem a Luke Humphries vyzve Michaela van Gerwena.

Související obsah

Výsledky čtvrtfinále šipkařského UK Open:

James Wade - Simon Whitlock 10:8

Gerwyn Price - Devon Petersen 10:9

Luke Humphries - Dave Chisnall 10:9

Michael van Gerwen - Krzysztof Ratajski 10:7

Semifinálové boje i následné finále můžete sledovat živě od 20:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

Karel Sedláček vypadl z UK Open se Simonem Whitlockem, ale své dva předchozí soupeře smetl 6:0:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.