MMA

Adesanya druhý titul nezískal. Jeho výplata však překonává všechny

Jan Blachowicz do rodného Polska z UFC 259 domů veze ubráněný pás šampiona polotěžké váhy, a k tomu výplatu bezmála 12 milionů korun. Ještě vyšší sumu si však odnesl soupeř Israel Adesanya. Podívejte se na výplatní pásky hlavní karty proběhlého galavečera.

Nabitý galavečer se třemi titulovými bitvami přišel UFC pěkně draho. Jen zápasníkům vystupujím na hlavní kartě organizace vyplatí přes 55 milionů českých korun. Nejlépe zaplaceným gladiátorem byl hvězdný Israel Adesanya, kterému pohádková výplata 14,2 milionů korun snad zpříjemní první porážku v MMA kariéře.

 

Ani jeho přemožitel a dále vládnoucí král divize do 93 kg nepřišel zkrátka. Za první obhajobu titulu si odnesl nejvyšší výplatu v kariéře, a to téměř 12 milionů korun. Třetí nejvyšší výplata pak jde bezkonkurenční Amandě Nunesová, která počtvrté obhájila pás pérové váhy. Lvice si za dvě minuty strávené v kleci odnesla 10,8 milionu korun.Výplatní pásky hlavní karty UFC 259:

Jan Blachowicz – 11,9 milionu korun

Israel Adesanya – 14,2 milionu korun

Amanda Nunesová – 10,8 milionu korun

Megan Andersonová – 3,4 milionu korun

Aljamain Sterling – 5,1 milionu korun

Petr Yan – 3,3 milionu korun

Islam Machačev – 2,3 milionu korun

Drew Dober – 1,1 milionu korun

Aleksandar Rakič- 2, 5 milionu korun

Thiago Santos – 2,2 milionu korun


Nutno však připomenout, že částky nejsou oficiálně potvrzené od UFC či od Nevadské atletické komise. Přehled výplat tradičně nabídl server thesportsdaily.com, který sumy vypočítává na základě smluv zápasníků, absolvovaných zápasů a dosažených výsledků. Částky jsou rovněž uvedeny před zdaněním.

Související obsah

UFC také tradičně rozdalo čtyři milionové bonusy za výkony večera. Extra odměnu si odnesli účastnici předzápasů. Konkrétně Kai Kara-France za ukončení Rogéria Bontorina v prvním kole a nováček Uroš Medič rovněž za knokaut v prvním kole. Zápas večera předvedli Kennedy Nzechukwu s Carlosem Ulbergem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události