Hokej

Poslední kolo: Kladno nasázelo šest gólů, boje o play-off jsou rozhodnuty

Poslední kolo: Kladno nasázelo šest gólů, boje o play-off jsou rozhodnuty
Tým Rytířů Kladno Zdroj: Profimedia

Po extralize zakončila základní část také druhá nejvyšší česká hokejová soutěž. O vítězi základní části sice posledních osm zápasů nerozhodovalo, ale na ledě se bojovalo o pozice v play-off.

Čtyři první týmy tabulky: Kladno, Jihlava, Přerov a Vrchlabí, měly už před posledním kolem místo ve čtvrtfinále jasné. Dukla  však pojistila výhodnější druhé místo vítězstvím nad Frýdkem 3:1.

 

Vedoucí Kladno v posledním utkání základní časti potvrdilo svou suverenitu a Vrchlabí, které doufalo v konečné třetí místo, sestřelilo 6:1. Do play-off tak postupuje z prvního místa, ale o soupeři se ještě bude rozhodovat.

Související obsahOsm týmů ze středu tabulky se v předkole na tři vítězné zápasy utká o místo ve čtvrtfinále. Vsetín si po výhře 7:2 nad Sokolovem a díky rozdílu vzájemných duelů s Porubou zajistil páté místo a ve vyřazovací části se utká s dvanáctým Ústím, které v posledním kole na nájezdy podlehlo Litoměřicím. Ty ztrátou bodu přišly o šance na předehnání Poruby a do předkola půjdou ze sedmé pozice.


I v prestižní NHL byly v noci k vidění nájezdy. Při nich se blýskl gólman Pekka Rinne, který předvedl zákrok z jiné dimenze:

 

Litoměřice čeká desátý Sokolov. Ten přeskočila Slavia, která pokořila Benátky 7:2 a čeká ji série s Třebíčí, která uhájila osmou pozici díky závěru utkání s Kolínem, kde dvakrát zvyšoval na konečných 6:3.
 

Zápasy předkola play-off

Vsetín (5.) vs. Ústí nad Labem (12.)

Poruba (6.) vs. Prostějov (11.)

Litoměřice (7.) vs. Sokolov (10.)

Třebíč (8.) vs. Slavia Praha (9.)
 

Následný los čtvrtfinálových duelů pak bude záležet na umístění v tabulce základní části. Tedy vedoucí Kladno dostane papírově nejslabšího soupeře.


Výsledky posledního kola Chance ligy:


Havířov vs. Kadaň – 5:4 (1:0, 3:1, 1:3)

Litoměřice vs. Ústí nad Labem - 4:3 po nájezdech (0:1, 1:1, 2:1, nájezdy 3:2)

Slavia Praha vs. Benátky n. Jizerou – 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

Jihlava vs. Frýdek-Místek – 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Poruba vs. Prostějov – 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Vsetín vs. Sokolov – 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)

Kladno vs. Vrchlabí – 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)

Kolín vs. Třebíč – 3:6 (2:2, 1:2, 0:2)


Sezóna končí pro šest posledních týmů tabulky. Zápasová pauza tak čeká Havířov, Frýdek-Místek, Benátky, Kolín, Šumperk a Kadaň.
 

TN LIVE
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události