Fotbal

Český brankář z Liverpoolu: Gerrard má na výkonech Rangers podíl

Český brankář z Liverpoolu: Gerrard má na výkonech Rangers podíl
Zdroj: Profimedia

Český brankář Vítězslav Jaroš, který je z Liverpoolu aktuálně na hostování v irské lize, se rozpovídal o současném trenérovi Rangers Stevenu Gerrardovi. A že o něm má co říct. Však jednu sezónu pod ním také nastupoval.

Jaroš v rozhovoru zavzpomínal na dobu, kdy ho právě Gerrard trénoval. "Sezonu, kterou jsem pod ním odehrál, jsme sice neměli nijak výrazně úspěšnou výsledkově, ale hráli jsme pod ním dobrý fotbal. Pro mě bylo absolutně neskutečné přijít do tak věhlasného klubu a mít za trenéra právě Stevena Gerrarda, ikonu Liverpoolu," prozradil.

Jeho hlavní výhodou je podle Jarošových právě jméno Gerrard jako takové. "Jeho obrovskou výhodou bylo, že mu všichni viseli na rtech. Co řekl, mělo váhu. Vždyť to říkal jeden z nejlepších záložníků na světě, který to znal z vlastní zkušenosti. A když jsme jeho rady zařadili do naší hry, tak bylo vidět, že to funguje. Měl velkou autoritu."

Související obsah

Liverpoolská legenda už prý vštípila svou hru i fotbalistům Rangers. "Hráli jsme už tehdy to, co teď hrají Rangers. Hodně útočný fotbal s rychlým přechodem do ofenzivy. Žádné hraní si s míčem vzadu. Vše rychle do útoku a v poslední třetině hřiště se snažit tvořit."

Právě na rychlé protiútoky si musí dát slávisté v osmifinále Evropské ligy pozor. "Rangers k tomu mají i vhodné typy hráčů, jako například Ryan Kent. Na něj je třeba si dát hodně pozor, protože je to opravdu rychlý hráč, rád si to dává na levou nohu. Znám ho dobře právě z Liverpoolu, odkud šel za Gerradem do Rangers."

Související obsah

Podle Jaroše má Gerrard obrovský vliv na výkony Rangers. Skotský klub byl před jeho příchodem ve velkém útlumu. "Nějakých deset let na tom byl klub špatně a teď za necelé tři roky z něj Gerrard udělal osmifinalistu Evropské ligy a skotského suveréna. Jeho podíl na úspěších je jednoznačný. Už jen tím, jaké hráče si tam přivedl. Vytvořil si tým, jaký chtěl, a teď to přináší úspěchy," přidává svůj pohled mladý český brankář.

Jaroš je momentálně na hostování v irském St. Patricku, kde je absolutně spokojený. "Cítím se skvěle. Máme za sebou tři přátelské duely a ještě jsem neinkasoval branku. V prvních dvou zápasech jsem chytal 60 minut, poslední jsem odchytal kompletní. Teď nás čeká ještě poslední příprava a 19. března startujeme sezonu. Hned na úvod nás čeká zápas proti úřadujícím mistrům Shamrock Rovers. To asi bude trochu jiná kvalita, než jakou jsme měli teď v přípravě s týmy z nižších soutěží. Věřím, že budeme dobře připraveni," pochvaluje si.

Související obsah

Spokojený je také se samotným zázemím a fungováním klubu. "Jsem maximálně spokojený. Klub, zázemí, tréninky i spoluhráči – není si na co stěžovat. Má to nasazení. Já se snažím svými výkony získávat důvěru spoluhráčů a mám pocit, že se to daří. Co se fotbalové úrovně týče, je ještě vyšší, než jakou jsem čekal. Všichni jsou fantasticky fyzicky připravení, veškeré dosavadní zápasy měly fotbalovou kvalitu. Nikdo nedá nikomu nic zadarmo, a to jsme ještě nenaskočili do soutěžních zápasů. Moc se na to těším," dodal na závěr.

Připomeňte si poslední zápas Stevena Gerrarda v liverpoolském dresu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události