Sport

Jsem pro to, aby se děti s návratem do škol vrátily i ke sportu, říká Ton

Téma, které se teď intenzivně řeší, je návrat dětí ke sportu. Téměř rok ztratily všechny mládežnické soutěže. Naše redaktorka Zuzana Říhová se zeptala na názor sportovního ředitele hokejové Sparty Petra Tona. Bývalý hokejista má v pražském klubu na starost také mládež.

 "Online tréninky rozhodně nenahradí plnohodnotný trénink na ledové ploše. Hokej je sport, který nejde vykonávat v domácích podmínkách," říká Ton.

Podle sportovního ředitele a také specialistu na mládež dětem ten rok bez aktivního sportu bude chybět. "Jsem o tom absolutně přesvedčenej," říka rezolutně. Podle něj obzvlášť pro začínající malé sportovce bude velmi težké takovou pauzu dohnat. Všechny mládežnické kategorie ztracený rok velmi pocítí.

Související obsah

Celá hokejová sezóna mládežnických kategorií je ztracená. Momentálně probíhají jednání o návratu dětí ke sportu společně s návratem do škol. Nadějí malých sportovců je pravidelné testování ve školách. Národní sportovní agentura nyní přpravuje metodiku, jak by celý systém mohl fungovat.

„My už jsme s Milanem Hniličkou v prosinci navrhovali pravidelné testování, aby se děti mohly vrátit ke sportu. Bohužel je březen a zatím je to stále v nedohlednu," říká smutně sportovní ředitel Sparty. Hokejové kluby momentálně řeší, aby ledové plochy zůstaly i přes léto a mohli trenéři dohnat alespoň částečně tréninkovou ztrátu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Sport

Důležité Události