Šťastná ruka pro Ottawu, dvojka na farmě. Chytí se letos Lafreniére?

Šťastná ruka pro Ottawu, dvojka na farmě. Chytí se letos Lafreniére?
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Nejlepší hokejová soutěž světa za sebou má téměř dva měsíce od startu. Velkým tématem před začátkem zkráceného ročníku byla nejlepší trojice draftu. Kdo září a kdo je zatím lehce za očekáváním?

Největším tématem byl Alexis Lafreniére. Pochopitelně. Dlouho projektovaná jednička byla nakonec draftovaná do kádru newyorských Jezdců.

Úvod do premiérové sezóny měl Lafreniére slabý a začalo se spekulovat, zda je na NHL plně připravený. Ve druhé lajně se ne a ne prosadit, ale v poslední době ukazuje, že chytá formu.

Ačkoliv teď dvakrát po sobě vyšel bodově naprázdno, předtím v pěti zápasech zapsal tři góly a stejný počet asistencí, což je dobrá vloha směrem do další části ročníku.

Výrazně mu pomohl při absenci Artěmije Panarina posun do první formace k Mikovi Zibanejadovi a Pavlovi Bučněvičovi.

Podívejte se na první gól Lafreniéra v NHL. Jak reagovali spoluhráči?

Dvojkou byl jmenován Quinton Byfield, který jako jediný z elitní trojice zatím ještě kouzlo NHL neokusil a působí jen na farmě Los Angeles Kings.

Osmnáctiletý centr zatím na svůj první start vyčkává. Rodák z Newmarketu v kanadské provincii Ontario tak působí jen na farmě v americkém Ontariu.

Zdroj: Profimedia

Se sedmi body ze třinácti zápasů patří mezi nejproduktivnější hokejisty. Vzhledem k přetlaku v kádru Králů je ale jeho zařazení na farmu ideální formou.

V tak zvaném "taxi squad" by pouze trénoval v omezené skupince. Takto může sbírat plnohodnotnou zápasovou praxi.

Související obsah

Kdo ale v aktuální průběhu soutěže "vyhrál", to je Ottawa. Ta se sice topí na dně kanadské divize, ale německý mladíček Tim Stützle, kterého si předtím Senátoři vybrali, září.

V bodování je rodák z Krefeldu čtvrtý. Za 25 zápasů stihl nasbírat patnáct bodů. Přičemž šest z nich získal za vstřelený gól a potvrzuje neskutečnou německou generaci.

Zdroj: Profimedia

Co je ale zatím na jeho výkonu kaňkou, je účast na ledě. Hodnota mínus 14 je totiž nejhorší z celého týmu a to není úplně nejlepší vizitka.

V posledním střetnutí proti Edmontonu dokázal skórovat, ale porážku neodvrátil. V Ottawě by mohl navázat na Olejáře a krajana Leona Draisaitla. 

Zatím poslední Stützleho gól můžete vidět v reportáži Sportovních novin:

Ke třem zápasům v AHL zatím nastoupil na farmě Montrealu také nejvýše draftovaný Čech Jan Myšák. Tomu pomáhá také přítomnost velezkušeného krajana Michaela Frolíka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události