Basketbal

Česká ostuda! Během zápasu v basketbalu okradli italský tým

Basketbalové utkání Nymburku s Dinamem Sassari má kriminální dohru. Italský tým po zápase tvrdí, že jim byla během pobytu na palubce vykradena šatna.

Podle zpráv byla italská výprava připravena o hotovost. Mobily a cennosti prý zůstaly na svých místech. Situaci na sociálních sítích komentoval pivot Miro Bilan:
 

 

“Skvělá organizace a zázemí v Nymburce. Během mezinárodního utkání BCL se někdy vkradl do naší šatny a doslova otevřel každou kapsu a ukradl naši hotovost. Docela vtipná věc vzhledem k bezpečnostním pravidlům. Všechno v této zemi je zavřené, nikam se nemůže a v hale bylo dohromady tak 60 lidí. A přesto se taková sr*čka přihodí.“

Na místo byla přivolána policie. Tiskový mluvčí Nymburku David Šváb redakci Nova Sport potvrdil, že policie nenašla žádné stopy násilného vniku do šatny. Místnost byla po celou dobu utkání zavřená a klíče měl u sebe jen italský celek, který po příjezdu vyšetřovatelů halu opustil.
 

Později český tým vydal oficiální prohlášení, ve kterém klub odmítá pochybení z jeho strany."Celá organizace utkání probíhala stejně, jako při všech předchozích zápasech, kdy k žádným problémům nedošlo. Za celou dobu působení nymburského klubu v evropských pohárech nikdy nic takového hlášeno nebylo," stojí v prohlášení.

 

Související obsah


 

Podle trenéra Sassari to nebyla jediná krádež, která se ten večer odehrála. Na tiskové konferenci si v zápalu emocí stěžoval na výkon rozhodčího. Gianmarco Pozzecco reklamoval situaci čtyři vteřiny před koncem, kdy Nymburk rozehrával aut a následně Hayden Dalton vstřelil vítězný koš na 90:88. K tomu nemělo prý dojít, neboť balónu se při předchozí akci údajně jako poslední dotkl nymburský hráč a rozehrávat tak mělo Dinamo.
 

Podívejte se na projev plný emocí italského kouče. Po reklamaci naštvaně odešel:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události