Fotbal

Zkušený reprezentant Poborský kandiduje na předsedu FAČR

Zkušený reprezentant Poborský kandiduje na předsedu FAČR
Karel Poborský Zdroj: profimedia.cz

Bývalý český fotbalový reprezentant s druhým největším počtem startů za národní tým oznámil velkou novinku. Karel Poborský bude kandidovat na pozici předsedy Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Ve volbách by chtěl nahradit současného šéfa Martina Malíka.

Karel Poborský byl jako hráč výraznou osobností českého fotbalu. Zahrál si za Slavii, Spartu, ale také za Manchester United nebo Lazio Řím. V reprezentačním dresu nastoupil do 118 utkání.

Nyní by chtěl Poborský pomoci českému fotbalu i z pozice funkcionáře. Oznámil totiž kandidaturu na post předsedy FAČR. Současným předsedou je Martin Malík, ale jeho pozici významně poškodila korupční aféra kolem Romana Berbra.

Poborský oznámil svou kandidaturu prostřednictvím sociálních sítí. "Chci navrátit fotbalu důvěru. Důvěru v hráče, důvěru v rozhodčí, vedení klubů i vedení FAČR. Proto jsem se po zralé úvaze rozhodl kandidovat na předsedu FAČR Chci vše dělat s ohledem na fotbal a bez osobních zájmů," napsal 48letý fotbalista na Facebooku i Twitteru.

 

Poborský ukončil aktivní hráčskou kariéru v roce 2007 a už rok předtím začal svou dráhu funkcionáře. Nejprve v Českých Budějovicích, později také na celostátní asociaci. Nyní míří na post nejvyšší.

Poborskému se nelíbí, že děti kvůli koronavirovým omezením nemohou trénovat:

., TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události