FAČR

Poborského schůzka na FAČR? Není to rovná kampaň, zlobí se kandidáti

Poborského schůzka na FAČR? Není to rovná kampaň, zlobí se kandidáti
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Volby nejvyššího muže českého fotbalu se blíží a začíná být okolo toho pořádné dusno. Jan Hořejší, který je zaměstnancem FAČR a jeho minulost je úzce spjatá s Romanem Berbrem, totiž pozval zástupce třetích lig a divizí na schůzku s Karlem Poborským. Mimo nich se zmíněného setkání mají zúčastnit i další zajímaví hosté. To se nelíbí hnutí Fevoluce a dalšímu kandidátovi na předsedu, Petru Fouskovi.

Jan Hořejší, který se živí jako sekretář Řídící komise pro Čechy, je nyní pod palbou kritiky. Zástupcům třetích lig a divizí rozeslal e-mail, ve kterém je zve na schůzku s kandidátem na předsedu, Karlem Poborským. Setkání se mají zúčastnit i kandidáti na místopředsedu Adolf Šádek a Martin Malík. Mezi dalšími pozvanými je například generální sekretář Jan Pauly nebo Miroslav Pelta. 

Tento krok se vůbec nelíbí zbylým dvěma kandidátům na předsedu. "Jedná-li se o volební setkání Karla Poborského, má se z důvodu neutrality a rovné kampaně konat mimo prostory FAČR, a to přesto, nebo právě proto, že Karel Poborský je v současnosti svazovým zaměstnancem," uvedl ve svém prohlášení Petr Fousek, kterému se nelíbí, že celá akce narušuje regulérnost voleb.

Místo setkání, její účastníci (Martin Malík je aktuálně předsedou fotbalové asociace) a organizátor tedy podle Fouska nasvědčují tomu, že se celá akce odehrává se souhlasem FAČR. "Jedná se o flagrantní porušení neutrality a zejména zásady apolitičnosti sekretariátu," uvedl Fousek ve svém prohlášení.

Související obsah

Fouskovi se především nelíbí, že na setkání nebyli pozváni i další kandidáti na předsedu, místopředsedu a Řídící komise pro Čechy, ale pouze pánové Poborský, Malík, Šádek a Drobný. "Takováto neuvěřitelná zvýhodňování jsme znali v éře Romana Berbra, ale tento případ jasně potvrzuje, že jeho odchodem se pro některé lidi nezměnilo zhola nic a chtějí pokračovat ve stejném duchu," vyjádřil Fousek velké znepokojení.

Proti celé akci se postavilo i hnutí Fevoluce, v jejímž čele je další kandidát na předsedu, Vladimír Šmicer. Mimo výše zmíněného se zástupcům Fevoluce nelíbí ani Hořejšího minulost. "Mimochodem Jan Hořejší je ten muž, který podle textu obvinění aktuální kauzy převzal na Strahově 100 000 korun, či více, od vyšehradského funkcionáře Romana Rogoze. A měl je předat sudímu Robertu Hájkovi za ovlivnění zápasu Živanice-Vyšehrad," upozornili na sociálních sítích.

Martin Malík komentuje ukončení amatérských a dětských soutěží

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události