Fotbal

Trapas kouče Celticu: Na podzim hrál se Spartou, teď si ji spletl se Slavií

Trapas kouče Celticu: Na podzim hrál se Spartou, teď si ji spletl se Slavií
Zdroj: Profimedia

Záměna pražských fotbalových klubů Sparty se Slavií se někde ve světě objeví snad každý rok, ale nyní se tohoto omylu dopustil muž, od kterého byste to nečekali. Tuto chybu udělal trenér, jenž s Celticem na podzim hrál proti Spartě.

Neil Lennon je trenér a bývalý fotbalista ze Severního Irska. Čeští fanoušci ho mohli zaregistrovat na podzim, když vedl Celtic Glasgow do dvojutkání se Spartou. Po neúspěších v Evropské lize i skotské lize Lennon v únoru rezignoval na pozici trenéra Celticu.

Spartu tedy musí mít ještě v živé paměti, ale když ve čtvrtek večer komentoval zápas AC Milán s Manchesterem United a kolega ho upozornil, že Rangers prohrávají se Slavií, nechal se spolukomentátorem zmást.

"O Slavii toho asi víš hodně, byla ve vaší skupině," řekl John Murray Lennonovi. Ten ho však neopravil, ale jeho chybu ještě rozvedl. "Ano, oni byli skvělí, velmi hladoví. Rozhodně to nejsou žádní moulové," odpověděl.

Související obsah

Mnoho skotských fanoušků ihned bývalého trenéra Celticu zkritizovalo za jeho neinformovanost. Přeci jen mohl vědět, že Sparta stejně jako jeho Celtic ze skupiny nepostoupila.

Sparta na podzim Celtic dvakrát porazila 4:1, takto vypadal druhý ze zápasů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události