Biatlon

Životní závod pro Karlíka, skvěle se rval i Krčmář. Vyhrál Fillon Maillet

Životní závod pro Karlíka, skvěle se rval i Krčmář. Vyhrál Fillon Maillet
Zdroj: Profimedia

Ve Vysočina aréně zajel svůj životní výsledek Mikuláš Karlík, jenž dojel poprvé ve stíhačce na bodech. Třináctou příčku si vyjel Michal Krčmář. Systémem start – cíl zvítězil Francouz Quentin Fillon Maillet.

Krčmář předvedl hned tři čisté položky. Jen na první stojce dvakrát minul a musel nakroužit 300 metrů navíc. I tak se ale rval jako lev a nakonec udržel třináctou příčku.

I přes tři chyby na střelnici zajel skvělý výsledek Mikuláš Karlík, který výborně běžel a nakonec si vyjel premiérové body ve Světovém poháru, když finišoval na 26. příčce.

Rozlučku s individuálními závody prožil Ondřej Moravec. Jedna z ikon posledních českých biatlonových let nakonec dojela na domácí trati na 52. místě.

Dvě místa za bodovanou čtyřicítkou finišoval Jakub Štvrtecký. Poslední z českých reprezentantů Vítězslav Hornig dojel se čtyřmi chybami 56.

Související obsah

Dvě chyby nakonec nestály vítězství Fillona Mailleta, který do závodu odstartoval jako první a také jako první proletěl cílem.

Druhé místo si vybojoval parádní stíhací jízdou v posledním úseku Johannes Thingnes Boe, který stáhl více než dvacetivteřinovou ztrátu na svého krajana Laegreida a Francouze Emiliena Jacquelina, jenž nakonec finišoval třetí.

Konečné pořadí stíhacího závodu mužů:

1. Fillon Maillet (Fr.) 28:46,7 (2)

2. J. T. Boe (Nor.) +8,0 (2)

3. Jacquelin (Fr.) +14,6 (1)

4. Laegreid (Nor.) +18,1 (2)

5. Hofer (It.) +23,4 (2)

.

13. Michal Krčmář +1:41,5 (2)

26. Mikuláš Karlík +2:45,5 (3)

42. Jakub Štvrtecký +3:50,9 (6)

52. Ondřej Moravec +4:20,4 (4)

56. Vítězslav Hornig +5:18,9 (4)

Pro Ondřeje Moravce jsou závody ve Vysočina aréně posledními v kariéře:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události