Real Madrid v závěru odvrátil blamáž! Po zaváhání Atlética snížil náskok

Španělská La Liga pokračovala 27. kolem a do hry šel také Real Madrid, který přivítal domácím hřišti Elche. Díky gólu v nastaveném čase bere tři body a dostal zpět před Barcelonu na druhé místo. Vedoucí Atlético přkvapivě ztratilo v getafe, kde hrálo bez branek.

První poločas zápasu Realu a Elche příliš fotbalové krásy nenabídl. Za zmínku stojí pouze šance Vinícia, který v nastaveném čase v dobré pozici neuspěl.

Branky tak padaly až po změně stran. A nečekaně ho dali hosté. Po rohovém kopu byl nikým nehlídaný Daniel Calvo a hlavou nedal Courtoisovi šanci. Real srovnal také díky rohovému kopu. Bílému baletu pomohla hlavička Karima Benzemy.

Třetí remízu v řadě odmítl v druhé minutě nastavení opět Karim Benzema. Po souvislém tlaku práskl na hranici vápna do balonu a trefil se přesně na zadní tyč. Real se tak opět posunul na druhé místo před Barcelonu, která má ale zápas k dobru.

Překvapivě ztratilo dva body Atlético, které je stále v čele španělské ligy. Jenže v Getafe neskórovalo. Zápas nabídl velké množství šancí i jednu branku hostů. Jenže před finálním centrem byl míč podle pomezního sudího už za čárou a gól tak platit nemohl. Druhý madridský celek tak po remíze 0:0 vede tabulku o šest bodů před Realem.

V dalších zápase remizoval Alaves s Cadizem 1:1. Oba góly padly z penalt. Bez branek skončil zápas Osasuny s Valladolidem.