Fotbal

Nejezděte s námi! Gerrard žádá fanoušky, aby je nedoprovázeli na derby

Nejezděte s námi! Gerrard žádá fanoušky, aby je nedoprovázeli na derby
Zdroj: Profimedia

Minulý týden si Rangers zajistili po deseti letech titul ve skotské lize. Na následných oslavách se sešlo několik tisíc lidí a byla tak porušena spousta koronavirových opatření. Příští týden je na programu derby se Celticem a trenér Steven Gerrard fanoušky žádá, aby je nedoprovázeli.

Pro Rangers šlo o 55. titul jejich bohaté historie. Jsou tak nejúspěšnějším týmem skotské ligy, ale pravidla platí pro všechny. Při oslavách titulu bylo zatčeno 28 lidí a další vyfasovali pokuty. A Gerrard nechce, aby se podobná situace nyní opakovala. Oslavy navíc kritizovala i premiérka Nicola Sturgeonová.

"Hráči nechtějí nic víc, než slyšet fanoušky zpívat a fandit na stadionu. Bohužel v současné době tam s námi být nemůžete a ani s námi nemůžete jet do Parkheadu," prozradila Gerrard na klubovém webu.

Související obsah

"Být trenérem tohoto skvělého fotbalového klubu je velká pocta a s ní se váže i velká zodpovědnost. Měli bychom se postarat o udržení dobrého jména této 150 let staré instituce, jež zastupuje mnohem více než jen 11 hráčů na hřišti," doplnil bývalý fenomenální záložník.

Rangers jsou momentálně v osmifinále Evropské ligy, kde čelí Slavii. První zápas skončil v Edenu 1:1. Odveta je na programu už ve čtvrtek ve Skotsku od 21 hodin.

Podívejte se na zákrok, kterým gólman Rangers uhranul svět:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události