Ostatní sporty

Ondro, děkujeme! Moravec se rozloučil s kariérou, špatnému výsledku navzdory

Ondřej Moravec má za sebou poslední závod kariéry. Rozloučil se ve štafetě dvojic, ve kterém se mu s Lucií Charvátovou nedařilo a český pár dojel až 17. O výsledek ale příliš nešlo.

Závod se rozhodl v podstatě už na prvním úseku. Charvátová první ležku zvládla poměrně dobře, ale ve stojce naprosto vyhořela, když z osmi ran nesestřelila ani jeden terč. Češi v tu chvíli byli poslední.

Poté naposledy vyjel do závodu Ondřej Moravec, kterému první ležka také nevyšla úplně podle představ, ale vše si vynahradil na stojce a odrazil české duo z posledního místa.

Související obsah

Cíl pro zbytek závodu byl jasný. Nenechat se předjet o kolo, což se nakonec podařilo. Na svém posledním úseku Moravec zastřílel skvěle a projel cílem na 17. místě. A tam ho čekalo obrovské překvapení. Čekala na tam něj celá rodina.

Moravec okamžitě padl na kolena, objal děti a rozplakal se. Končí tak jeden z nejlepších biatlonistů české historie.

Související obsah

Závod ovládlo Švédsko před Norskem a USA. Pro Spojené státy jde o nejlepší výsledek v této disciplíně v historii.

Už dopoledne se jela klasická smíšená štafeta, ale ani ta se českému týmu vůbec nepovedla. Čechům se nepovedl hned úvod závodu, když Jislová musela na trestné kolo. A v sestavě Davidová, Karlík a Krčmář dojela jedenáctá. Zvítězilo Norsko před Itálií a Švédskem.

V posledním individuálním závodě na mistrovství světa dojel Moravec těsně za desítkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události