APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Příbram má náhradu za Horvátha! Dvakrát asistoval, nyní bude velet

Příbram má náhradu za Horvátha! Dvakrát asistoval, nyní bude velet
Zdroj: Profimedia

Jen pár hodin po odvolání trenéra Pavla Horvátha představila fotbalová Příbram jeho náhradníka. Bude jím slovenský trenér Jozef Valachovič, který u Středočechů již dvakrát působil v roli asistenta.

Fotbalová Příbram v pondělí zažila pořádnou změnu. Nejprve se dopoledne klub rozloučil s Pavlem Horváthem coby trenérem mužstva a po poledni byl představen nový lodivod mužstva.

Tím bude slovenský trenér a bývalý skvělý hráč Jozef Valachovič. "Trenér Valachovič už u nás působil, takže zná zdejší prostředí. Je to bývalý vynikající fotbalista, což prokázal například ve Slovanu Liberec či Rapidu Vídeň. Do práce má velkou chuť, právě někoho takového potřebujeme. Pokusí se o fotbalový zázrak a tím je záchrana v lize. Kdyby se to nepodařilo, bude mít za úkol připravit si mužstvo na druhou ligu a z ní postoupit zpátky," okomentoval příchod nového trenéra prezident klubu Jaroslav Starka.

Pětačtyřicetiletý Slovák v Příbrami působil jako asistent mezi roky 2012-2014, poté krátce působil v Liberci, ale v roce 2015 se vrátil a znovu se zapojil do realizačního týmu Středočechů. Při svém třetím angažmá tak bude poprvé v roli hlavního trenéra.

Související obsah

Valachovič má za sebou i úspěšnou hráčskou kariéru. Mistrovský titul získal se Slovanem Liberec, Slovanem Bratislava i Rapidem Vídeň. Bývalý obránce odehrál i 33 zápasů za slovenskou reprezentaci v jejímž dresu dal jeden gól do sítě Francie.

Pokud se Valachovičovi bude v Příbrami dařit, možná se tam dočká podobně vřelých děkovaček, jako loni Slavia:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události