Esport

Esportovou hokejovou ligu ovládly Pardubice. Vyhrály základní část i play-off

Hokejové Pardubice mají důvod k radosti. Nejen že postoupily do čtvrtfinále extraligy, ale jejich jejich esportoví kolegové celou soutěž dokonce vyhráli. Esportové Dynamo ovládlo základní část a poté i play-off.

ENYAQ hokejová liga je esportová verze klasické Tipsport extraligy a utkávají se v ní zástupci všech čtrnácti extraligových týmů. Tříčlenné týmy se nejprve utkaly v základní části, kterou ovládly Pardubice, a o víkendu si Dynamo dokráčelo i pro celkové vítězství díky triumfu v play-off.

Pardubice si neprve poradily 3:1 s Olomoucí, v semifinále vyzrály 3:2 na Mladou Boleslav a ve finále rovněž díky výhře v rozhodujícím utkání získaly titul proti Litvínovu. Třetí místo získaly České Budějovice po výhře 3:2 na Mladou Boleslaví.

Hrálo se systémem na tři vítězná utkání. Nejprve se utkaly týmové jedničky, poté dvojky a následně trojky. Když žádný z týmů nevyhrál všechny tři zápasy, utkaly se v zápase dvojic první a druzí z obou týmů a pokud platil nerozhodný stav došlo na souboj týmových jedniček a trojek.

Na rozhodující zápas došlo i ve finále a hcpce1996 spolu s CallmePablo v něm vyhráli jasně 5:0. Díky tomu pro svůj tým vybojovali nejen titul šampiona, ale také odměnu ve výši 80 tisíc korun. Poražený finalista bral poloviční částku.

Související obsah

Celkem se během ENYAQ hokejové ligy odehrálo 99 sérií a 491 zápasů. Kompletní výsledky najdete na oficiálních stránkách soutěže.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události