Český brankář ohromil NHL! Špičkou hokejky zabránil jasnému gólu

Neuvěřitelný zákrok vytasil v nočním zápase NHL proti Pittsburghu Daniel Vladař. Ten při svém debutu v základní části sebral jasný gól Coltonu Sceviourovi.

Psala se první třetina, čas 9:18. Hosté z Bostonu vedli zásluhou Davida Pastrňáka od čtvrté minuty 1:0. Jenže v té desáté byl hvězdou jiný Čech.

Prakticky do prázdné branky pálil útočník čtvrté lajny Colton Sceviour. Jenže Daniel Vladař vystřelil hokejku a špičkou vyrazil kotouč mimo branku.

Penguins sice v první třetině srovnali krok, jenže gólem v poslední třetině z hokejky Tranta Frederica padli 1:2. Navíc Daniel Vladař byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

České házenkářky na MS podlehly Jižní Koreji 32:26

České reprezentantky podlehly v prvním zápase hlavní fáze mistrovství světa ve Španělsku výběru z Jižní Koreje rozdílem šesti bodů 32:26. Prohrou ztratily šanci na postup do čtvrtfinále. V poločase Korejky bodově utekly a do šatny šly s vedením 20:13, druhou půli ale vyhrály Češky 13:12. Nejvíce bodů (6) nastřílela Charlotte Cholevová. V pátek čeká výběr Jana Bašného tým Dánska.