Ostatní sporty

Usnul za klávesnicí: profesionální hráč zaspal turnaj

Usnul za klávesnicí: profesionální hráč zaspal turnaj
Zdroj: Fortnite

Únava si občas vybere daň na každém z nás, ovšem spát v pracovní době se jen tak někomu nepoštěstí. Deyy, hráč FORTNITE z amerického esportového týmu ENDLESS.NA, se tímto exkluzivním achievementem ale pochlubit může! Usnul totiž přímo v průběhu EpikWHale Cupu předtím, než se jeho tým mohl připojit do hry, a svým spoluhráčům tak zničil šanci na vítězství.

"Fortnite není koníček. Je to moje práce a mým snem je, že v ní budu co nejlepší. Cíl mých spoluhráčů by měl být stejný, také by měli chtít být nejlepší. Připojit se do hry a dát ze sebe pro svůj tým všechno, co máte, by měla být ta nejzákladnější slušnost. Je nezdvořilé vykašlat se na lidi, se kterými jste se upsali hrát." Toto o incidentu napsal Deyyův protihráč Evan „Cented“ Barron z klanu FaZe.

Deyy, jehož reálné jméno zůstává v utajení, se za svůj prohřešek omluvil a přijal za něj veškerou odpovědnost. Spolu s omluvou podal komunitě i vysvětlení – prý byl v poslední době pod obrovským nátlakem a nezvládal stres. Slíbil, že už se to nikdy nebude opakovat.

Zaspání zápasu však nebylo jeho jediným prohřeškem. Poté, co se včas nedostavil k odstartování hry, na sociální platformě Twitter se ve svých příspěvcích rozohnil takovým způsobem, že se mezi jeho fanoušky začalo diskutovat o možném „hacknutí“ Dayyova profilu nějakým vtipálkem, který ho chtěl poškodit.

Mezi jinými výroky Dayy prohlásil například že „všichni lidi z FORTNITE scény jsou mu ukradení,“ a že „většina jeho sledujících by se na hru měla úplně vykašlat, protože jsou v ní extrémně špatní“ – a nešetřil při tom sprostými slovy. Dohady o ukradeném účtu osobně vyvrátil, avšak později byly všechny tyto příspěvky z jeho profilu vymazány.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události