Ragby

Wales má triumf na dosah! Co se musí stát, aby nevyhrál Six Nations?

Wales má triumf na dosah! Co se musí stát, aby nevyhrál Six Nations?
Wales - šampioni Six Nations 2019 | Zdroj: Profimedia

Ragbyový turnaj šesti národu se blíží do posledního kola. Téměř jisté vítězství má po dvou letech na dosah tým Walesu, který rovněž sahá po Grand Slamu. Nicméně stále existují scénáře, ve kterých drakům triumf proklouzne mezi prsty.

Wales vedený Waynem Pivacem letos napravil výsledky z minulého roku a od prvního kola sbírÁ jedno vítězství za druhým. Irsko porazil 21:16, Skotsko 25:24, Anglii 40:24 a s Itálií si poradil 48:7. Nyní stojí na čele tabulky jen krůček od absolutního vítězství.
Šanci zakončit úspěšný ročník Six Nations dostane v neděli 21. března proti Francii. Pokud vyhraje získá Grand Slam a s ním tři extra body, čímž si zajistí triumf. I remíza by Walesu zajistila jasné vítězství a ani v případě porážky není nic ztraceno. Tedy pokud Francie nepředvede fenomenální závěr turnaje.


VIDEO: Wales proti Itálii položil celkem sedmkrát, touhle akci to začalo:


 

Francie má i přes těsnou prohru s Anglií stále šanci na vítězství. Na Wales ztrácí 9 bodů, ale zároveň mají Les Blues jeden zápas k dobru, který se Skotskem svedou v dohrávce třetího kola.

Související obsah

Francie tedy musí porazit Wales, a to o více než sedm bodů, aby poražený tým nezískal bonusový bod. Následně by musela porazit Skotsko. Zároveň by alespoň v jednom zápase měla položit čtyři a více pětek, aby připsala bonusový bod. Pokud by získala jen jeden bonusový bod, oba týmy by skončili na první místě tabulky a o vítězství by rozhodoval rozdíl skóre.

Zdroj: TN.cz

Bodování Six Nations: 4 body za vítězství, 2 body za remízu, 1 bonusový bod za položení čtyř a více pětek, 1 bonusový bod za prohru rozdílem sedm a méně bodů. Tým, který získá Grand Slam obdrží tři extra body do tabulky.


Pokud Wales zvítězí, přípíše si již šestý triumf od roku 2000, kdy Six Nations nabyly dnešní formát. Úspěchem by navázal na rok 2019, kdy Draci rovnež získali Grand Slam.
 

Program pátého kola Six Nations 2021:
Sobota 20. března – Skotsko vs. Itálie – Nova Sport 1 od 15:10
Sobota 20. března - Irsko vs. Anglie – Nova Sport 1 od 17:40
Sobota 20. března Francie vs. Wales – Nova Sport 2 od 20:55

 

Poslední kolo Six Nations 2021 a zda se Walesu podaří vybojovat vítězství sledujte v sobotu na kanálech Nova Sport a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události