NHL

Další Zibanejadova březnová show. Čí rekord hvězda Jezdců dorovnala?

Stejně jako můžete v březnu očekávat příchod jara, mohla by se v předpovědi počasí objevit zvěst, že se chystá "uragán Mika". Útočník Mika Zibanejad si totiž přichystal další show, kterou vyrovnal rekord NHL.

Stejně jako ve Svěrákově povídce si ovodvělý otec pěti dětí Přemek Baštýř vyhradí jeden den v týdnu, aby vystoupil z kola a dopřál si trochu oblíbeného likéru, si vyhrazuje jeden březnový den pro svou galashow Zibanejad.

Jistě si vzpomenete na loňský večírek, kdy tento švédský fenomén s pakistánskými kořeny týden před přerušením soutěže kvůli koronaviru pěti góly zařídil vítězství 6:5 proti Washingtonu.

Po roce a dvanácti dnech si znovu vyhradil led jen pro sebe a šesti body za jedinou doslova zničil Philadelphii. Nejprve tři asistence a posléze čistý hattrick. Všichni přítomní jen zírali.

Parádnímu výkonu Miky Zibanejada jsme se věnovali i v reportáži Sportovních novin:

Zibanejad tak vyrovnal bývalou hvězdu newyorského konkurenta – Bryana Trottiera, který rovněž devítigólové vítězství doprovodil šestibodovou třetinou.

Ostrované tehdy den před vánoci roku 1978 zdolali v derby Rangers 9:4 a Trottier se pod něj zapsal dokonce osmi body (5+3). Shodou okolností svých šest bodů zapsal též ve druhém dějství.

Oproti šestinásobnému držiteli Stanely Cupu ale byl přeci jen o chloupek úspěšnější. Trottier potřeboval na svůj zápis 18 minut a 33 vteřin. Zibanejadovi stačilo o minutu a třicet čtyři vteřin méně.