Fotbal

Daň za brutální zákrok! Kolář má zlomeninu v obličeji, půjde na operaci

Slávistický brankář Ondřej Kolář odnesl bezohledný zákrok Kemara Roofeho v odvetě osmifinále Evropské ligy zlomeninou v obličeji. Na svém twitterovém účtu to potvrdil předseda představenstva českého klubu Jaroslav Tvrdík.

Slávistická jednička musela už po hodině hry střídat. Kemar Koláře ve vápně trefil nešetrně kopačkou přímo do obličeje.

Brankář opustil hřiště na nosítkách se zafačovaným obličejem a zápas musel dochytat čerstvě osmnáctiletý zelenáč Matyáš Vágner, který nakonec přispěl k vítězství 2:0 a postupu do další fáze.

Kolář po příletu do České republiky zamíří do Ústřední vojenské nemocnice, kde se o něj postarají lékaři. Podle Tvrdíka se jedná o zlomeninu na čele.

Související obsah

Pro Slavii se ale bude jednat o výraznou ztrátu a to nejen směrem k nadcházejícímu zápasu Fortuna ligy s Opavou, ale pokud by se rekonvalescence protáhla, tak především pro čtvrtfinále. 

Soupeře by se měla Slavia dozvědět již v pátek ve 13.00.

Zápas navíc ovlivnil i incident ze závěru zápasu, kdy byl obránce Slavie Ondřej Kúdela obviněn z údajného rasistického útoku na Glena Kamaru. Tomuto nařčení se sešívaní brání.

Fotbalista skotského celku měl údajně po zápase na Kúdelu zaútočit při odchodu do kabin a pěstmi ho zbít do krve.

Ani v tomto případě nelze vzhledem k informacím ze skotských médií s jistotou tvrdit, že se potyčka odehrála. Neoddiskutovatelná je ale nepřiměřeně tvrdá hra Rangers, která měla za následek výše zmíněné zranění.

Související obsah

Roofe za svůj zákrok obdržel červenou kartu. Padla ale ještě jedna. Především byly k vidění dva parádní góly. Sestřih najdete zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události