Fotbal

Kolář jako Čech! Co mají zákroky na české gólmany společného?

Kolář jako Čech! Co mají zákroky na české gólmany společného?
Zdroj: Profimedia

Ondřej Kolář byl ve včerejším zápase Evropské ligy s Rangers trefen Kemarem Roofem kopačkou do hlavy a odnesl to čelní zlomeninou. Asi nejdnomu fanouškovi se vybavila spojitost se zraněním Petra Čecha.

V 61. minutě zápasu si šel Kolář pro balon na hranici vápna. Proti němu se vyřítil Kemar Roofe a kopačkou českého gólmana trefil přímo do obličeje.

Kolář se ihned skácel k zemi a ze hřiště musel být odnesen na nosítkách. Po příletu do České republiky se odebral do Ústřední vojenské nemocnice a s čelní zlomeninou bude muset na operaci. Jak dlouho bude Slavii chybět je zatím ve hvězdách.

Spoustě fotbalových fanoušků se vybavila určitá paralela se zákrokem na Petra Čech ze 14. října roku 2006. V tehdejším zápase Chelsea s Readingem

Související obsah

Čecha tenkrát trefil kolenem do hlavy Stephen Hunt, který mu tak způsobil frakturu lebky. Deset dní strávil v nemocnici, prakticky nevěděl o světě a nevědělo se, zda bude moct v kariéře pokračovat.

Lékaři ho dali dohromady, ale Petr Čech už musel do konce kariéry chytat ve speciální helmě. Přesto kromě jizvy a právě helmy žádné další následky nemá.

Kolář je na tom podle všeho lépe. Přesto ho operace nemine. Jaké následky jeho zranění bude mít se stále neví. Tak zle jako Petr Čech ale na tom není.

Zákrok na Ondřeje Koláře si můžete prohlédnout zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události