Lipsko se natrápilo, přesto slaví tři body a snížilo náskok na Bayern

Fotbalisté Lipka v předehrávce 26. kola se hodně natrápili. Přesto nakonec na hřišti Bielefeldu zvítězili 1:0. Ziskem tří bodů se tak přiblížil Bayernu Mnichov na rozdíl jednoho bodu, který má ale zápas k dobru.

Lipsko bylo v zápase jasným favoritem a od prvních minut bylo lepším týmem. V prvním poločase si vypracovalo několik příležitostí, ale stav se neměnil.

Jediný gól padl ihned po změně stran. Ve 46. našel Olmo před brankou úplně volného Marcela Sabitzera, který neměl problém uklidit míč do sítě.

Hosté mohli ve druhé půli přidat i další branku, ale nakonec se museli spokojit s hubeným vítězstvím 1:0. Díky třem bodům se tak dotáhli na první Bayern na rozdíl pouhého jednoho bodu, který má ale zápas k dobru. Bielefeld stále čeká ještě tuhý boj o udržení v nejvyšší německé soutěži.

Páteční výsledky Bundesligy:

Bielefeld - RB Lipsko 1:0 (0:0)
Branka: 46. Sabitzer.

26. kolo si nezahraje Vladimír Darida, který v minulém kole vyfasoval červenou kartu: