Alpské lyžování

Vlhová to dokázala! Bere velký glóbus za SP. Dubovská byla v desítce

Vlhová to dokázala! Bere velký glóbus za SP. Dubovská byla v desítce
Zdroj: Profimedia

Světový pohár v ženském alpském lyžování má za sebou hlavní rozuzlení. Slovenská závodnice Petra Vlhová sice v sobotním slalomu ve švýcarském Lenzerheide byla až šestá, přesto slaví zisk velkého glóbu za celkové hodnocení v SP. Malý glóbus za slalom pak získala Rakušanka Liensbergerová. Skvěle zajela také Martina Dubovská, která ve finále Světového poháru zajela 9. místo.

Martina Dubovská si při své premiéře ve finále Světového poháru vedla náramně. Se startovním číslem 15 si vyjela nakonec průběžné deváté místo v prvním kole, následně svoje umístění dokázala udržet i v kole druhém.

Naopak Petra Vlhová možná jela trošku se zataženou brzdou, a nakonec je z toho až šesté místo. Nicméně slovenská lyžařka bodovala, tedy skončila do 15. místa a získala tak velký glóbus za celkové hodnocení Světového poháru.

25letá závodnice tak poprvé v kariéře celkově vyhrála Světový pohár v alpském lyžování žen. Druhá pak pravděpodobně skončí Švýcarka Gutová-Behramiová, která doplatila na zrušení sjezdu a super-G ve švýcarském Lenzerheide.

 

Související obsah

Výborně pak zajela Rakušanka Liensbergerová, která nakonec vyfoukla Vlhové malý glóbus za slalom a sobotní závod suverénně vyhrála před druhou Američankou Shiffrinovou, která si na trofej za slalom také dělala zálusk.
 

Související obsah


Petra Vlhová má letos vynikající formu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Alpské lyžování

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.