MMA

Zápasnice UFC omdlela při vážení! Chce bojovat, lékaři to nedovolí

Zápasnice UFC omdlela při vážení! Chce bojovat, lékaři to nedovolí
Zdroj: Youtube @MMA Junkie

Litevská MMA bojovnice Julija Stoliarenková vyděsila všechny přítomné na vážení před galavečerem UFC Brunson vs. Holland. Po vstoupení na váhu omdlela a po menší pauze a úspěšném navážení opět zkolabovala a spadla k zemi. Její duel byl proto zrušen.

MMA zápasníci jdou často na okraj svých sil ještě před samotným bojem. Aby splnili váhový limit, potřebují ze svého těla dostat maximum vody a totální dehydratace může být zrádná.

To na vlastní kůži poznala Julija Stoliarenková. Litevská šampionka organizace Invicta FC měla nastoupit ke svému druhému duelu v UFC proti Julii Avilaové, jenže když vstoupila na váhu při kontrolním vážení, neudržela se na nohách a padla k zemi.

Vysílená bojovnice si na pár minut sedla a poté na druhý pokus zvládla vážení, při kterém splnila limit bantamové váhy. Jenže po zapózování fotografům sestoupila z váhy a opět omdlela a padla k zemi.

Související obsah

Nevadská sportovní komise spolu s UFC proto nepovolily litevské bojovnici nastoupit k zápasu, a ten byl zrušen.

"Bylo to jedno z nejsnadnějších shazování váhy v mé kariéře a váha klesala velmi rychle. Hlavní problém podle mě byl, že jsem tu váhu udělala moc brzy," prozradila pár hodin po vážení ve videu na Instagramu.

Váhu prý splnila již čtyři hodiny před vážením, což ji příliš vysílilo. "Jsem opravdu naštvaná, protože teď se cítím skvěle a připravená na boj, ale sportovní komise mě do boje nepustí," pokračovala.

Na závěr se omluvila UFC, fanouškům i soupeřce a zároveň doufá, že s Avilaovou bude moci změřit síly někdy v budoucnosti.

Fanoušci MMA si mohou v sobotu večer dopřát další dávku skvělých soubojů. Galavečer KSW 59 začíná ve 20:00 a můžete jej sledovat živě i ze záznamu exkluzivně na Voyo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události