Fotbal

Říkáme NE! Slavia vyšla do boje proti rasismu, na videu je i Kúdela

Fotbalová Slavia Praha vzkázala do světa jasné gesto. Ne rasismu! Využila tak příležitosti Mezinárodní dne za odstranění rasové diskriminace, který připadá na 21. března. Ve videospotu se objevil i obránce Ondřej Kúdela, který byl po zápase proti Rangers v Evropské lize nařčen skotským klubem z rasistického chování.

"My jsme Slavia, tým hráčů z jedenácti zemí a třech kontinentů a říkáme rasismu jasné ne," říká na začátku slávistického videa kapitán Jan Bořil.
 

Sešívaní využili příležitosti dne za boj proti rasové diskriminaci a chtějí ukázat, že rasismus v jejich týmu nemá místo.
 

Související obsah

Kromě kapitána Bořila se ve videospotu objeví také Ondřej Kúdela, tedy hráč, který byl po čtvrtečním osmifinálovém utkání Evropské ligy proti Rangers obviněn z rasismu. Údajně proto, že finskému záložníkovi tmavé pleti Glenu Kamarovi řekl: "You are fuc***g monkey, you know you are (Jsi z***vená opice, ty víš, že jsi)."

Na okolnosti okolo údajného rasismu Ondřeje Kúdely se podívejte zde:


Související obsah

Slavia Praha se však tomuto nařčení brání, a naopak podala na Kamaru trestní oznámení, protože měl fotbalista Rangers surově pěstmi zbít Ondřeje Kúdelu v útrobách stadionu.
 

Na videu vystoupí také zraněný brankář Ondřej Kolář, kterého brutálním faulem ve zmíněním utkání sestřelil Kemar Roofe.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události