Fotbal

Kolář přijde po faulu i o repre. Chybí i další dva hráči. Tým doplní Jemelka

Česká fotbalová reprezentace se chystá na vstup do kvalifikace na mistrovství světa. Před úvodním zápasem s Estonskem ale musel trenér Jaroslav Šilhavý udělat několik změn.

Kvůli zranění chybí na úvodním srazu v hotelu Don Giovanni v Praze brankář Ondřej Kolář, který musel odstoupit po faulu a zranění v odvetném zápase Evropské ligy.

Stejně tak nejedou obránce Tomáš Kalas, jenž nedohrál poslední utkání Bristolu a kvůli zranění musel odstoupit z posledního střetnutí Spartaku Moskva i Alex Král.

Do hry se tak dostane Václav Jemelka. Bývalý obránce Olomouce, který aktuálně působí v belgickém Leuvenu, vloni figuroval v sestavě náhradní reprezentace při střetnutí se Skotskem a zahrál si i v přípravném duelu s Německem.

Svěřenci Jaroslava Šilhavého začnou kvalifikační boj ve středu na neutrální půdě v polském Lublinu, kde budou čelit Estonsku.

V sobotu poté nastoupí v pražském Edenu proti favorizované Belgii a ve středu vše završí kláním ve Walesu.

Související obsah

Změnáv v nominaci jsme se věnovali i ve Sportovních novinách:

Aktuální nominace:

Brankáři: Aleš Mandous, Jiří Pavlenka, Tomáš Vaclík.

Obránci: Jan Bořil, Vladimír Coufal, Ondřej Čelůstka, Tomáš Holeš, Václav Jemelka, Pavel Kadeřábek, Ondřej Kúdela, Aleš Matějů, David Zima.

Záložníci: Antonín Barák, Vladimír Darida, Jakub Jankto, Lukáš Masopust, David Pavelka, Jakub Pešek, Lukáš Provod, Tomáš Malínský, Tomáš Souček.

Útočníci: Michael Krmenčík, Tomáš Pekhart, Patrik Schick, Matěj Vydra.

Ondřej Kolář chybí v reprezentaci po tomto brutálním zákroku Kemara Roofeho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události