Fotbal

Slavia prosí fanoušky o zdrženlivost. Sama už nechce odvetu komentovat

Slavia prosí fanoušky o zdrženlivost. Sama už nechce odvetu komentovat
Zdroj: Profimedia

Fotbalová Slavia vydala další prohlášení ke kontroverznímu zápasu s Rangers. V tom posledním žádá fanoušky, aby byli ve svých komentářích zdrženliví. Samotný pražský celek už se také k celé věci, dokud nebude prošetřena, nadále vyjadřovat.

O utkání Slavie s Rangers už toho bylo napsáno mnoho. Pražané po velmí dobrém výkonu vyřadili skotský celek a postoupili do čtvrtfinále Evropské ligy.

Jenže se více řeší údajné rasistické urážky Ondřeje Kúdely směrem ke Glenu Kamarovi a následné údájné napadení českého fotbalisty.

Už tolik se neřeší ani kung-fu kop, kterým počastoval Kemar Roofe brankáře Ondřeje Koláře, který má zlomeninu v obličeji. A jelikož všechny tyto události vyvolaly velkou dávku emocí jak v Česku, tak Skotsku, Slavia přišla s dalším prohlášením.

Související obsah

"Vším, co se stalo v Galsgow, se zabývá UEFA a na náš podnět i skotská policie. Věříme, že vše řádně vyšetří a jejich rozhodnutí budeme respektovat. A pokud si to závěry vyžádají, budeme jednat," stojí v úvodu prohlášení.

"Doufáme, že se atmosféra nebude dál vyhrocovat a že se brzy dozvíme výsledky šetření. Prosíme fanoušky, aby byli ve svých vyjádřeních zdrženliví a věříme, že stejným způsobem bude na své fanoušky apelovat i vedení Rangers. To je jediná možná cesta," pokračuje pražský celek.

"Do té doby, pokud se neobjeví nové skutečnosti, nepovažujeme za prospěšné situaci dál komentovat a zapojovat se do výměn v médiích a na sociálních sítích, kde se obejvují i výhružky smrti našim příznivcům," píše se v závěru.

Zápasem Slavie a Rangers se zabývají média prakticky po celém světě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události