Rally

Česká rally se chystá start, ten bude na Valašsku. Komu půjčil táta auto?

Fanoušci motorsportu se dočkali. V sobotu se na Valašsku rozjíždí nová sezona české rally. Pojede se za přísných bezpečnostních opatření a bez diváků. I tak nás čeká velký souboj o titul.

Václav Pech vloni ukončil 5leté kralování Jana Kopeckého a vyhrál rekordní osmý český titul. Kopecký zažil krušnou zimu – narodil se mu druhý syn Jan a po 11 letech jede za nový soukromý tým.

"Budeme se účastnit kompletního mistrovství české republiky a náš cíl je jasný, chceme bojovat o titul," říká Kopecký.

Hodně se čeká i od nejrychlejšího českého pekaře. 25 letý Adam Březík poprvé v čekém mistráku vyzkouší nejrychlejší Fabii. V civilu přitom peče rohlíky.

"Tohle je auto mýho táty, jsem hrozně rád, že mi ho půjčil a zato jsme uzavřeli dohodu, že mu ho nerozbiju," říká v žertu.

Související obsah

I když diváci nemohou na trať, to nejlepší z Valašky uvidí v novém pořadu Český motorsport, který budeme vysílat na Nova Sport.

Radek Mazal, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Rally

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.