Fotbal

Čech, Kováč a další mistři Evropy popřáli Lvíčatům před ME štěstí

Česká fotbalová reprezentace do 21 let nastoupí již v 18:00 ke svému prvnímu zápasu na mistrovství Evropy. Hodně štěstí a pořádný úspěch jim popřáli ti nejpovolanější, tedy vítězové juniorského šampionátu z roku 2002 včetně Petra Čecha.

Před devatenácti lety čeští junioři ohromili svými výkony celou Evropu a ve finále se díky penaltové výhře nad Francií stali evropskými šampiony. Tehdejší mistři nyní podpořili současná Lvíčata.

"Hlavně držte při sobě a nebojte se překážek, které vám turnaj může přichystat. Nám se první zápas tehdy nepovedl, ale týmový duch, soudržnost a odvaha nás nakonec dovedly až na vrchol. Přeji, ať se vám povede také a ukončíte minimálně čekání na medaili," popřál juniorům nejslavnější hráč z tehdejšího kádru, Petr Čech.

"První krok a postup na EURO jste splnili, teď vás čeká ještě druhý, samotný turnaj. Udržte dobrou partu a bojujte. Proč byste to celé nemohli vyhrát," vzkázal bývalý defenzivní lídr Radoslav Kováč, který aktuálně trénuje prvoligovou Opavu.

 

Související obsah

"Zvládněte to a postupte do čtvrtfinále. Važte si účasti na turnaji, který může změnit vaše kariéry. Máte na to, udělejte všechno pro svůj mančaft," povzbudil své nástupce Jaroslav Drobný, který stále ještě chytá za České Budějovice.

"Ať se vám bude dařit a třeba to zvládnete jako my, už dlouho se to nikomu nepodařilo," přeje si druhý ze stále ještě aktivních hráčů Tomáš Hübschmann.

Související obsah

Češi se o postup ze skupiny utkají ve středu s Itálií, v sobotu se Slovinskem a v úterý se Španělskem. Ze základní skupiny postupují dva týmy do vyřazovací části.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události