Fotbal

Lvíčata uhrála s Itálií remízu, Jedlička čaroval na brankové čáře

Lvíčata uhrála s Itálií remízu, Jedlička čaroval na brankové čáře
Zdroj: Česká fotbalová reprezentace

Bláznivý zápas prožili na úvod mistrovství Evropy do 21 let čeští junioři. S Itálií dlouho prohrávali, ale zachránil je vlastní gól. Italové dohráli zápas v devíti lidech.

První zápas mistrovství Evropy byl speciální především pro Martina Vitíka. Obránce Sparty se postavil do základu při své reprezentační premiéře.

Po deseti minutách Češi rozehrávali přímý kop. Krejčí sklepnul hlavou míč na Lingra, který stál na hraně ofsajdu, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti dokázal brankář Carnesecchi vyrazit.

Čeští junioři hráli s favoritem vyrovnanou bitvu, ale po půlhodině hry se Italové dostali do rychlého brejku, Scamacca utekl za obranu a poradil si i s brankářem Jedličkou.

 

V druhém poločase Italové spíše kontrolovali hru a nehnali se do žádného výraznějšího útoku, což Češi nakonec potrestali. Karabcův přímý kop v 75. minutě hlavou tečoval Maggiore tak nešťastně, že trefil přesně šibenici své brány a bylo srovnáno.

Související obsah

Italové poté spustili svou ofenzivní sílu a Martin Jedlička několika parádními zákroky udržel remízový stav. Záložník Tonali v 84. minutě nesmyslně oslabil svůj tým, když úmyslně dupnul na koleno ležícího Šašinky a poté viděl červenou kartu.

Nicméně ani v deseti lidech se Italové nechtěli smířit s remízou a Jedlička musel vytáhnout další zázračný zákrok proti hlavičce Maggioreho. Hektický závěr nabídl šance na obou stranách, nikdo však už neskóroval. V posledních sekundách ještě Marchizza viděl druhou žlutou kartu, takže Italové končili s devíti muži na hřišti.

V souběžně hraném utkání "české" skupiny Španělsko nedopustilo žádné překvapení a porazilo domácí Slovinsko 3:0.

Související obsah

Výsledek úvodního českého zápasu na mistrovství Evropy do 21 let:

Česko - Itálie 1:1 (0:1)
Branky: 75. Maggiore (vl.) - 31. Scamacca

Sestava Česka: Jedlička – Vitík, Chaluš (C), Krejčí – Holík (49. Granečný), Bucha, Sadílek, Šulc – Karabec (78. Drchal) – Lingr, Šašinka (89. Janošek)
 

Českým juniorům popřáli před šampionátem hodně štěstí mistři Evropy z roku 2002:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události