Fotbal

Fotbaloví trenéři si přijdou na pořádný balík. Kdo bere nejvíc?

Fotbaloví trenéři si přijdou na pořádný balík. Kdo bere nejvíc?
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

I fotbaloví trenéři potřebují být za svou někdy dost stresující práci náležitě odměněni. Francouzský deník L'Équipe nyní přišel se seznamem pěti nejlépe placených koučů ve fotbale a první místo vás možná překvapí.

Největší sumu totiž pobírá trenér Atlética Madrid Diego Simeone. 50letý bývalý fotbalista působí u španělského velkoklubu už od roku 2011 a podle nynější smlouvy si přijde ročně na 43,2 milionu eur (přes 1,1 miliardy korun).

Ve zveřejněném žebříčku, který platí pro trenéry v evropských ligách, tak ostatním koučům utekl doslova o parník. Na druhém místě je totiž slavný trenér Pep Guardiola, který si v týmu Manchesteru City vydělá ročně 22,6 milionu eur (necelých 600 milionů korun), tedy o téměř polovinu méně než Simeone.

Související obsah

V Top 5 figuruje také trenér Tottenhamu José Mourinho, který by měl pobírat stejné peníze jako jeho konkurent z Liverpoolu Jürgen Klopp. Oba mají za rok 17 milionů eur (necelých 450 milionů korun).
 Páté místo pak uzavírá kouč Realu Madrid Zinedine Zidane, legenda francouzského fotbalu si ročně vydělá 16,8 milionu eur.

 

Související obsah

Nejlépe placeným fotbalistou za rok 2020 byl Lionel Messi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události