Ostatní sporty

Startuje F1! Překvapí Schumacher nebo vyhraje opět Hamilton?

Fanoušci motorsportu mohou jásat! Již tento víkend startuje seriál Formule 1. Letošní ročník bude opravdu zajímavý. Překoná v letošní sezóně někdo Lewise Hamiltona? Nebo si šestatřicetiletý jezdec připíše status nejlepšího jezdce historie? Napovědět může už první Velká cena.

Do prvního letošního závodu zasáhne i syn legendárního jezdce Michaela Schumachera Mick. Ten v tomto ročníku bude závodit v barvách stáje Haas. To není zrovna tým, který by měl ambice vyhrát Pohár konstrukterů, ovšem pro mladého jezdce je to skvělý odrazový můstek. 

Tak jako tak bude na Schumachera obrovský tlak. Fanoušci mají velké očekávaní a srovnávají ho se slavnějším otcem. Dvaadvacetiletý jezdec se tak bude muset porvat i s psychikou. 

To na Lewise Hamiltona nebude tlak o nic menší. Letos půjde britskému jezdci o zisk osmého titulu v kariéře. Tím by se osamostatnil od již zmíněné legendy Michaela Schumachera. Navíc mu stačí vyhrát v této sezóně pětkrát a přípíše si jubilejní stou výhru Velké ceny. 

 

Související obsah

Jeho největším konkurentem bude Max Verstappen z Red Bullu. Začátek testování se této stáji povedl a dokonce se manažeři netají tím, že letos budou chtít sesadit Hamiltona.

V letošním ročníku bude chybět Romain Grosjean, který loni přežil děsivou nehodu právě v Bahrajnu. Tuto neděli zde odstartuje hlavní závod Velké ceny.  

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události