Ostatní sporty

Ve Valašské rallye byl nejlepším Čechem Kopecký, zvítězil Grjazin

první závod mistrovství České republiky v automobilových závodech je u konce. Valašskou rallye ovládl ruský jezdec Nikolaj Grjazin. Nejlepším Čechem byl druhý Jan Kopecký.

Výsledky ruského závodníka se do celkového hodnocení šampionátu nepočítají. Nejvíce bodů tak bere Jan Kopecký, který za Grjazinem dojel o 46 sekund.

Ten byl suverénní po celou dobu úvodního závodu. Vyhrál osm z deseti erzet. Pro něj šlo však o testovací závody před mistrovstvím Evropy a světa.

Související obsah

O nejlepšího českého jezdce tak bojoval Kopecký s Filipem Marešem. Druhý jmenovaný vedl až do předposledního měřeného úseku, kde ho ale druhý muž celkového loňského pořadí předstihl.

Úřadující mistr České republiky Václav Pech odstoupil kvůli defektu už po prvním sobotním úseku. Seriál by měl pokračovat 8. a 9. května Rallye Šumava Klatovy.

Podívejte se na reportáž o Valašské rallye, které jsme se věnovali ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.