Zázračným zákrokem v samém závěru odmítl Blackwood srovnání Bostonu

Tak tímhle zákrokem se hokejový brankář New Jersey Devils Mackenzie Blackwood bude moci chlubit ještě dlouho. V posledních sekundách utkání s Bostonem vytáhl zázračný zákrok na brankové čáře, který jeho Ďáblům zajistil vítězství.

Mackenzie Blackwood dostal nelehký úkol, ubránit střelce Bostonu, ale zvládl to na jedničku. Během zápasu pochytal všech 40 střel a poradil si i s největším nebezpečím osm sekund před závěrečnou sirénou.

Bruins hráli bez brankáře a dostali soupeře pod tlak. Nahození před bránu útočící hráč Ritchie sice netrefil, ale puk se odrazil od Jespera Bratta a mířil za záda jeho brankáře.

V tu chvíli ale Blackwood předvedl parádní roznožku a puk z brankové čáry dokázal vykopnout. Hráči Bostonu už zvedali ruce nad hlavu, ale puk se nedostal celým objemem za čáru, takže brankář Devils udržel nulu a New Jersey vyhrálo nejtěsnějším možným výsledkem 1:0.

České házenkářky na MS podlehly Jižní Koreji 32:26

České reprezentantky podlehly v prvním zápase hlavní fáze mistrovství světa ve Španělsku výběru z Jižní Koreje rozdílem šesti bodů 32:26. Prohrou ztratily šanci na postup do čtvrtfinále. V poločase Korejky bodově utekly a do šatny šly s vedením 20:13, druhou půli ale vyhrály Češky 13:12. Nejvíce bodů (6) nastřílela Charlotte Cholevová. V pátek čeká výběr Jana Bašného tým Dánska.