Fotbal

Tři hráči Walesu vyhozeni! Před zápasem s Českem porušili pravidla

Tři hráči Walesu vyhozeni! Před zápasem s Českem porušili pravidla
Zdroj: Profimedia

Česká fotbalová reprezentace se chystá na kvalifikační utkání o MS ve Walesu a ze seznamu hrozeb si může škrtnout tři soupeře. Trojice hráčů Walesu totiž porušila zákaz vycházení na hotelu, a tak byla z reprezentačního srazu vyhozena.

Rabbi Matondo, Hal Robson-Kanu a Tyler Roberts si proti Česku nezahrají, jelikož porušili zákaz vycházení z pokojů na hotelu, čímž před důležitým utkáním značně oslabili svůj tým.

Podle The Athletic byla trojice hráčů přistižena na hotelu mimo svou ložnici. "Tito tři hráči se vrátí do svých klubů dnes odpoledne. Fotbalová asociace Walesu nebude vydávat žádné další komentáře," napsala velšská asociace v oficiální zprávě.

Pro českou reprezentaci je to velmi důležitá zpráva vzhledem k úternímu vzájemnému zápasu. Matondo i Roberts jsou mladé ofenzivní hvězdy, které na gól v reprezentaci ještě čekají, ale Robson-Kanu je útočník s více než čtyřiceti starty za Wales.

Ofenzivní řady Walesu tímto zásahem řádně prořídly, takže příprava na veledůležité utkání bude pro partu Jaroslava Šilhavého o to jednodušší.

Související obsah

Útočník Leedsu Roberts už se za porušení pravidel omluvil. "Jsem zdrcený, že opouštím sraz dříve, ale pravidla jsou pravidla a já neměl být na hotelu vzhůru déle, než bylo určeno. Omlouvám se týmu, zaměstnancům i fanouškům Walesu. Budu pokračovat v co nejtvrdší dřině, abych si zasloužil místo v týmu na Euru," vzkázal světu 22letý forvard.

Česká fotbalová reprezentace se letošního evropského šampionátu zúčastní s novou hymnou od Tří sester:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události