Češi byli blízko senzaci! Nakonec s Belgií berou pouze bod

Čeští fotbalisté byli hodně blízko překvapivému vítězství nad Belgií! V kvalifikace o mistrovství světa měli víc gólových příležitostí, ale nakonec se oba týmy rozešly smírně 1:1.

Parádní zápas odstartovala rána Lukaka ze sedmé minuty. Jeho pokus ale proletěl těsně nad břevnem. Hosté o sobě dali vědět znovu o dvě minuty později, kdy Mertensovu střelu vytěsnil Vaclík na roh.

Potom přišly chvíle českého nároďáku. Jako první vystrašil Courtoise Jankto. Následně se Krmenčík prezentoval krásnou kličkou, ale při zakončení trefil pouze tyč.

Následně se vytáhl opět Vaclík, který proti Dendonckerovi vytáhl parádní zákrok. Ve 49. minutě se ale radovala parta kouče Jaroslava Šilhavého. Za vápnem napřáhl ke střele Lukáš Provod a svým prvním reprezentačním gólem otevřel skóre.