NHL

Kdy to skončí? Buffalo dorovnalo 17 let starou sérii bez výhry

Mizérie Buffala Sabres pokračuje. Hokejový velkoklub selháním ve třetí třetině přišel o vyhraný zápas a prodloužil tak sérii bez výhry už na 18 zápasů, tedy nejvíc v novodobé historii NHL.

Buffalo před třetí třetinou vedlo nad Philadelphií 3:0 a už to vypadalo, že bude prokleté sérii konec. Nicméně hosté v závěru srovnali a v nastavení Provorov dokonal senzační obrat.

Sabres naposledy zvítězili 23.února a v letošní sezóně vyhráli jen 6 zápasů. Vedle toho mají na kontě 23 porážek a 5 porážek v nastavení. Jejich průměr gólů na zápas 2,03 je nejnižší v celé lize a v bilanci vstřelených/inkasovaných gólů mají -51. Ke dni 30. března mají za sebou nešťastnou sérii 18 utkání bez výhry, čímž přepisují dějiny moderního hokeje.

Zaváháním s Flyers dorovnali 17 let starý rekord Pittsburghu, který sezónu 2003/04 zahájil 18 zápasy bez výhry s bilancí 0-17-1. Bizoni jsou jen jeden zápas i od nejhorší série za posledních 27 let, kterou má s 19 zápasy bez výhry v ročníku 1993/94 na kontě Winnipeg Jets. A stejný tým stojí i za nejhorší štací v celé historii NHL. Jets v sezóně 80/81 nevyhráli celých 30 zápasů (záporná bilance se skládá s proher i remíz v základní hrací době. Over time byl do NHL zaveden až o dvě sezóny později 20. července 1983).

Šanci na zlepšení tým vidí v blížící se uzávěrce letošního draftu. Generální manažer Kevyn Adams už vyměnil Erica Staala do Montrealu, od kterého dostal třetí a pátou pozici v draftu.

A Buffalo neřeší jen výměnu hráčů, ale také trenéři na střídačce dlouho nevydrží. Hlavní kouč Ralph Krueger tým opustil, když se smolná série vyšplhala ke 12. Nyní dostal důvěru Don Granato, který je už čtvrtým koučem od sezóny 2015/16.