Veslování

Synek a Podrazil v jednom skifu. Co se od sebe naučili? Klid a Instagram

Dva nejlepší čeští veslaři Ondřej Synek a Jakub Podrazil před rokem a půl spojili síly, aby v závodu dvojic uspěli na olympijských hrách v Tokiu. Po koronavirové odmlce stojí před první sezónou, která odpoví mnoho neznámých a odhalí, zda má smysl usilovato LOH.

Dvojice má za sebou soustředění v italském Livignu a nyní je čeká mistrovství Evropy ve Varese, kde si po koronavirové pauze naostro vyzkouší svůj tandem. "U veslování je to tak, dokud člověk nejede závody, tak neví, jak na tom je," připomněl Synek.
 

Velkou neznámou bude jejich forma, ale také úroveň soupeřů, se kterými se rok neměřili. Evropský šampionát tak českému duu ukáže, zda má smyl ve dvojskifu pokračovat. "Pokud se chceme probojovat na olympiádu a být konkurenceschopní, tak bychom se měli dostat do finále a tam bojovat o přední příčky," nastínil cíle Synek na tiskové konferenci.Po ME je čeká Světový pohár a pak kvalifikace na LOH. Nicméně už po Evropě si spolu oba veslaři promluví a zhodnotí, zda má nově vzniklý tandem cenu, nebo zda se dráhy dvou českých nadějí rozejdou.
 

Pokud vše dobře dopadne je ideálním cílem účast a cenný kov z odložené olympiády v Tokiu. Pro mnohé sportovce byla roční prodleva nemilou zprávu, ale čeští veslaři tím dostali více času na najití společného tempa. "Přechod z nepárového na párové je těžký a ty kilometry, které jsme najezdili navíc, jsou pro mě bonusem," komentoval delší přípravu Podrazil.
 

A čas navíc využil i parťák Synek, který odhalil netradiční technickou závadu: "Zjistili jsme, že jsem celý loňský rok jezdil s o centimetr a půl kratším veslem. Technickou závadou se posunula délka vesla a já se pořád cítil nekomfortně. Od té doby, co jsme na to přišli se mi jezdí lehčeji a líp."

V roce 2019 si Ondřej Synek zkusil netradiční závod. Byl na skifu rychlejší než auto?


 

A co se dva úspěšní veslaři od sebe navzájem naučili? "Ondra je o deset let starší, takže jsem se od něj naučil takový ten stoický klid na vodě. Když jsem jezdil před tím, tak každý trénink byl trochu nervózní. Ondra furt jede a naučilo mě to, když to řeknu po veslařsku, furt se to tam musí sypat a nevnímat nic jiného," svěřil se Jakub Podrazil.
 

Zatímco Synek předává mladšímu kolegovi zkušenosti na vodě, sám se naučil novým věcem na poli sociálních sítí. "Já jsem díky Kubovi hlavně pronikl na Instagram. Už tam mám pět fotek a on mi dává školu, co tam mám napsat, koho označit. To je za poslední dobu můj největší pokrok."


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Veslování

Důležité Události