Ostatní sporty

Trojnásobný mistr světa pašoval 650 kilo kokainu! Čeká ho soud

Trojnásobný mistr světa pašoval 650 kilo kokainu! Čeká ho soud
Zdroj: Profimedia

Trojnásobný mistr světa v rychlostní kanoistice Nathan Baggaley má obří problém. Byl totiž usvědčen vinným za pašování 650 kilogramů kokainu! Ty chtěl dostat do Austrálie. To se mu však nepovedlo, byl uznán vinným a čeká soud.

650 kilogramů kokainu v hodnotě 200 milionů australských dolarů (3,4 milionu korun). V této hodnotě se dvojnásobný olympijský medailista z Atén pokoušel v roce 2018 propašovat drogy do své rodné Austrálie.

Z tohoto trestného činu už byl shledán vinným a v Brisbane ho tak čeká soud. 45letý Baggaley ale není sám. Společně s ním čeká soud také na jeho bratra Drua.

Nejsou to první problémy, které svérázného australského závodníka potkaly. V roce 2005, kdy naposledy závodil, dostal za doping stopku na dva roky.

Související obsah

V roce 2009 dostal dokonce devět let vězení za prodej a výrobu drog. Jenže po dvou letech byl propuštěn. Ani to ho ale nepřimělo k tomu, aby sekal latinu.

O tři roky později u něj policie našla 84 tablet extáze, za což dostal roční podmínku. Následně byl se svým bratrem odsouzen na dva a tři měsíce vězení za z prodeje a výroby pervitinu.

Kvůli státem řízenému dopingu má dvouletou stopku na velkých světových akcích Rusko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události