Cyklistika

Cyklista zapomněl na nové pravidlo, za odhození láhve byl diskvalifikován

Cyklista zapomněl na nové pravidlo, za odhození láhve byl diskvalifikován
Zdroj: Profimedia

Zkušený švýcarský cyklista Michael Schär se stal obětí nově zavedeného pravidla. Při závodu Kolem Flander si neuvědomil, že nesmí vypitou láhev zahodit, kde chce, a byl za svůj prohřešek diskvalifikován.

Od 1. dubna nemohou cyklisté zahazovat prázdné lahve a obaly od jídla, kde se jim zachce. V rámci ohledu na životní prostředí se zavedly speciální zóny, kde mohou cyklisté své odpadky beztrestně zahodit.

Michael Schär si na toto nové pravidlo v první chvíli nevzpomněl a svou prázdnou lahev na závodě Kolem Flander odhodil k menší skupince diváků. Ihned mu došlo, že pochybil, jenže to už bylo pozdě.

Za svůj prohřešek byl 34letý Švýcar diskvalifikován a fanoušci na sociálních sítích se ho ihned zastávali, že taková diskvalifikace je až přehnaně přísná, jenže taková jsou bohužel nová pravidla.

V etapových závodech jsou cyklisté trestáni nejprve půlminutovou a poté dvouminutovou penalizací, v jednodenních závodech je ale tento prohřešek trestán okamžitou diskvalifikací.

Související obsah

Závod Kolem Flander ovládl Dán Asgreen, který ve finiši přespurtoval Nizozemce Van der Poela, třetí skončil Belgičan Van Avermaet.


Plánujete-li na letošní sezónu pořídit nové kolo, raději pospěšte. Z cyklistiky je fenomén a výrobci letos nestíhají. Tématu se věnovala reportáž níže:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události